Kjo shtëpi në brigjet e Cornwall-it, në Britaninë e Madhe, është ndërtuar në vitin 1680. Ajo duket e vogël nga jashtë, pak si e zymtë (shtëpi fshati) dhe madje si e papërshtatshme për të jetuar në të. Dikush mund të mendojë edhe për tavane të ulët, dritare të vogla dhe...
Një nënë 21-vjeçare ka sjellë në jetë foshnjën e saj 5.8 kilogramë dhe është zyrtarisht e porsalindura e dytë në Mbretërinë e Bashkuar që thyen këtë rekord. Amber Cumberland nga Anglia solli në jetë vajzën e saj Emili në 16 prill dhe mjekët u habitën pasi mendonin se e reja...
Në mënyrë që martesa juaj të jetë e suksesshme dhe afatgjatë, duhet të lidhni atë në një moshë të caktuar. Shumica e çifteve vendosin t’i japin një martese një shans në pesë vjetët e parë të jetës së tyre të përbashkët, para se të vendosin të mos kenë nevojë për...
Sipas shkencëtarëve ekzistojnë të dhëna të cilat mbështesin faktin se gratë mund të jetojnë gjatë nëse nëna e tyre ka jetuar gjatë. Ato kanë më pak shanse që të preken nga sëmundjet e zemrës, diabeti apo kanceri thonë studimet. Gjithsesi efekti i jetëgjatësisë nuk duket se trashëgohet nëse babai jeton mbi...
Gratë kanë tendencë të jetojnë më gjatë se burrat dhe çelësi mund të jetë në efektet mbrojtëse që ka estrogjeni në kromozome, sugjeron kërkimi i ri. Një nga vlerësimet më të mira të jetëgjatësisë është kohëzgjatja e telomeres, grupi i informacionit gjenetik në këshilla të kromozomeve. Telomerët e grave kanë tendencë...
Lërini lajmet “e zeza” dhe fokusohuni te informacionet pozitive. Dhe, thëniet e njerëzve të shquar, por edhe ato anonime, janë perla frymëzimi që do t’ju duhen për të qenë më pozitivë me veten dhe të tjerët. Pas çdo aforizme, fshihet një mesazh, për t’u furnizuar me energji dhe dëshirë për të...
Sa herë mund të ju kenë thënë të tjerët të bëheni doktori i vetes? E pra kanë të drejtë. Përveç kujdesit të duhur që merret në qendra shëndetësore, jo për çdo dhimbje koke apo luhajte tensioni të shkoni në urgjencë. Nuk është fjala vetëm për shqetësime të tilla, por dhe...
Studentët adoleshentë të shkollës Katolike në Kolumbi u bënë pjesë e një inc1denti, kur mësuesi i tyre i Fizikës, gjatë kohës që mësimi zhvillohej online, duke harruar që kamerat e tij ishte ndezur, ka dhuruar “shfaqje” për ta. Sipas Daily Mail, mësuesi u filmua në momente “të nxehta” me bashkëshorten. Pamjet...
Nëse do të duhej të krijonit stemën tuaj dhe të duhej të zgjidhni një diell, cilin do të zgjidhnit? Me cilin mendoni se identifikoheni ose me cilin mendoni se ju përshkruan më mirë? Sipas “Italia Feed”, nëse keni zgjedhur: Nr.1 Ky diell përfaqëson mençurinë e shpirtit si një armë e fuqishme kundër...
Nr.1 Sipas “Italia Feed”, kur hasni një problem në jetë, ju dëgjoni zërin tuaj të brendshëm dhe ai kurrë nuk do t’ju ​​zhgënjejë, sepse është zemra që ju flet! Ju jeni shumë i zgjuar dhe duket se jeni gjithmonë ai që ofron idetë më të mira! Nr.2 Ju nuk jeni agresiv dhe...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com