Në mbledhjen e Kryesisë së Grupit parlamentar të PD, ka patur sërish debate të nxehta mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe deputetit Flamur Noka. Gjatë debatit, Basha ka fyer rëndë disa prej anëtarëve të PD duke i quajtur llumi i qeverisjes në PD. Ish anëtari i Këshillit Kombëtar,...
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka folur për media pasi ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PD. Noka është shprehur se kreu i PD, Lulzim Basha duhet të japë dorëheqje duke menduar për partinë dhe jo për karrigen. Sipas Nokës “Foltorja” e Berishës është e vetmja që mund të...
Mbledhja e Kryesisë së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, e zhvilluar ditën e djeshme në selinë blu, është shoqëruar me debate të forta. Deputeti Flamur Noka i ka thënë Bashës se “nëse do t’i referohet demokracisë gjermane, atëherë ai duhet të kishte dhënë dorëheqjen”. Por përgjigja e Bashës ka qenë...
Pas vendimit të Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së vetëm 1 ditë përpara seancës së parë të legjislaturës së re në Kuvendin e Shqipërisë, të shumtë ishin deputetët demokratë që nuk ranë dakort me vendimin e kryetarit të tyre. Të parët që dolën kundër...
Vetëm një javë pas deklaratës të Ilir Metës, i cili tha se vendi rrez1kohet nga asgjësimi i pluralizmit politik ka ardhur një reagim i njëjtë nga Sali Berisha. Ky i fundit ka mbledhur demokratët, në lëvizjen e tij “Foltore”, duke u deklaruar kundër qeverisë dhe në veçanti kundër Lulzim Bashës,...
Gjysma e votuesve të Partisë Demokratike preferon Sali Berishën si kryetar të PD. Lulzim Basha mbështetet nga 1/3-ta e votuesve të PD, për të qëndruar në karrigen e kryetarit të partisë. Vetëm 8.3% e votuesve të PD mendojnë që partisë i duhet një udhëheqës i ri. Thuajse gjysma e votuesve të...
Gazetari Bledian koka u shpreh se Lulzim Basha nuk ka ardhur në PD për t’u bërë kryeministër, por për t’u pasuruara dhe sipas tij këtë e tregonin më mirë edhe vilat të cilat kishte marrë brenda 4 muajsh. “Sa vila ke ti? Sa kohë ka që ke qenë diplomat? Ti...
Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit nxori prapaskenat e samitit që u mbajt dje në Slloveni mes Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë samit ende nuk u vendos një datë për konferencën ndërqeveritare për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lulzim Basha tha sot në...
Seanca e sotme e Kuvendit po shoqërohet me tensione mes opozitës dhe maxhorancës. Gjatë fjalës së tij kryeministri Edi Rama nuk i kurse akuzat ndaj opozitës duke thënë se ata janë mbeturina të komunizmit Kjo deklaratë e Ramës ka sjellë irritimin e opozitës ku shumë deputetë kanë ngritur zërin dhe nuk...
Monika Kryemadhi dhe deputetët e LSI-së, duket se po ‘ndëshkohen; pasi kanë mbetur grup parlamentar. Gjatë seancës së sotme, Kuvendi iu ka planifikuar atyre fjalime që zgjasin jo më shumë se 2 minuta ndërkohë që deputetët e tjerë do të flasin shumë më gjatë. Janë planifikuar të flasin 29 deputetë, dhe...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com