Blendi Klosi ka folur ditën e sotme në një emision televiziv për zgjedhjet që po zhvillohen në Partinë Socialiste, për kryetarët e rinj të degëve dhe sekretarin organizativ. Klosi tha se do të ketë një rifreskim të konsiderueshëm të emrave, të kryetarëve të PS në 61 bashki. Ndërsa, duke u ndalur...
Në mbledhjen e sotme të Komisionit për Ekonominë dhe Financat, deputeti socialist Erion Braçe ka pasur një debat me zëvendës ministrin e Energjisë, Ilir Bejtja. Braçe, ashtu si edhe herë të tjera që ka qenë në mbështetje të fermerëve vendas dhe problematikave me të cilat përballen ata, është shprehur...
Kryeministri Edi Rama nuk i ka shpëtuar pyetjes së gazetarëve të Kosovës, për atë çka u raportua në media, se ai po punon për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Në debat me gazetarin, Rama u shpreh se “qeverinë Kurti mund ta rrëzojë vetëm një protestë e Albinit, përderisa Albini...
Dhënia e pritshme e statusit kandidat për Ukrainën në BE ka bërë që kancelari gjerman, Scholz të kërkojë reforma në BE. Scholz ka kërkuar lëvizje në drejtim të hapjes së negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Kancelari gjerman, Olaf Scholz ka kërkuar reforma në BE në mënyrë që të...
Asnjë bashki në vend nuk ka krijuar një burim të ardhurash të pavarur dhe që lidhet me tregun. Kjo ka sjellë një situatë dramatike financiare në një pjesë të 61 organeve të qeverisjes vendore, teksa më keq nga të gjitha Vora dhe Kavaja janë drejt falimentimit. Panorama e rëndë...
Njësia 5 ishte ndalesa e radhës e drejtuesit politik të PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, në vijim të turit informues për zgjedhjet e brendshme të partisë. Në takimin ku mori pjesë edhe ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj, me anëtarë të forumeve të PS, Veliaj tha...
Gazetari i njohur Alfred Lela ka marrë një post të rëndësishëm në selinë blu, tashmë e rithemeluar dhe me kryetar të ri Sali Berishën. Disa burime bëjnë me dije se Lela është emëruar Drejtor për Marrëdhëniet me Publikun, në PD. Ky emërim i gazetarit të njohur në krye të dikasterit...
Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka deklaruar në seancën e sotme plenare, se rritja ekonomike në vendin tonë vjijon të jetë galopante. Në fjalën e tij në Kuvend, Ahmetaj tha se në vitin 2021 ekonomia shqiptare, sipas tij u rimëkëmb me ritme të shpejta. Ai u shpreh se qeveria ka ndihmuar qytetarët për...
Kryeministri Edi Rama ka kometuar ditën e sotme problemet me drejtësinë që kanë patur figura të larta të Partisë Socialiste me drejtësinë. Teksa ishte duke folur në “Konferencën Antikorrupsion” kryeministri tha se sot Shqipëria ka nisur të marrë frymë, falë reformave që janë bërë në vend. Ndër të tjera Rama tha...
I ftuar në MCN TV, gazetari Arjan Çani, pritjes së dy ditëve më parë në një darkë ish-ministrat e Jashtëm, përfshi edhe Ilir Meta, nëse diçka e tillë mund të shihet si armëpushim nuk e informoi, por saktësoi se sipas burimeve të mirëinformuara të disa ambasadave të tjera, nuk...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com