Zgjedhjet vendore janë më shumë se një vit larg, por mes socialistëve kanë nisur të qarkullojnë emrat e parë të atyre që mund të jenë kandidatë të mundshëm për kryetarë bashkie. Zv/kryeministrja Senida Mesi flitet prej kohësh si një kandidate potenciale në Shkodër, por ajo vetë mohon kur pyetet për...
Izet Haxhia do të ekstradohet nesër nga Turqia. Oficerët e policisë shqiptare ndodhen në Turqi për të marrë ish-truprojen e Sali Berishës, i cili akuzohet për vrasjen e Azem Hajdarit. Izet Haxhia u arrestua në vitin 2006 në Turqi, por drejtësia turke nuk ishte shprehur ende për ekstradimin e tij,...
Ambasadorja e Francës në Tiranë, Christina Vasak ka deklaruar nga Shkodra, se azilkërkuesit prishën imazhin e Shqipërisë. Sipas saj pati një reaksion zinxhir lidhur me azilkërkuesit, ndërsa shtoi se shqiptarët kanë tejkaluar numrin e pritshëm. "Azilkërkuesit shqiptarë kanë tejkaluar numrin e pritshëm. Kërkesat shqyrtohen sipas rasteve individuale. Jo të gjithë...
Janë zbuluar porositë që kryeministri Edi Rama u ka dhënë ministrave të tij. Në mbledhjen e grupit dhe Kryesisë së Partisë Socialiste, që mbahet çdo të hënë, kreu i qeverisë, njëherësh edhe i kësaj partie i ka deleguar një sërë detyrash kabinetit të tij qeveritar. Mësohet se në të...
Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në inaugurimin e Bulevardit të Ri të Tiranës, i cili gjatë fjalës së tij vlerësoi shpejtësinë dhe cilësinë e punimeve. “Sikur ky Bulevard të ndërtohej me ritmin që u fillua 4 vite më parë, do të duheshin 60 vite të arrihej këtu ku ka...
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë fund çdo hamendësimi për kandidaturën e maxhorancës në zgjedhjet e ardhshme lokale. Ashtu siç edhe pritej ai ka konfirmuar Veliajn edhe për një mandat të dytë. Kryeministri Rama theksoi se bashkë me kryebashkiakun Veliaj në mandatin tjetër qeverisës do të behet shumë me tepër se...
Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj zhvilloi dy takime në kuadër të Turit të llogaridhënies publike “Puna për Shqipërinë që Duam”. Ahmetaj u ndal fillimisht në njësinë Lekaj të Bashkisë Rrogozhinë, i shoqëruar nga drejtuesit e institucioneve kryesore vendore. Është një iniciativë e re e Kryeministrit, ku qeverisja në...
Kryeministri Edi Rama, ishte i pranishëm në ceremoninë e prezantimit të projektit për rehabilitimin e lumit të Tiranës, ku do të hapet edhe segmenti i dytë në Bulevardin e Ri. Teksa foli për këtë projekt Rama nuk kurseu ironitë për kohën kur bashkia e Tiranës drejtohej nga kreu i PD-së...
Partia Socialiste nuk ka ndërmend të dorëzohet. Që pas ngritjes së komisionit hetimor për drogën dhe çështjen e Saimir Tahirit, në fokus të mazhorancës qëndron hetimi i lidhjeve të të ashtuquajturit “Eskobari i Ballkanit”, Klement Balili, me ish-ministra apo eksponentë të tjerë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Po ashtu,...
Prokuroria e Tiranës ka thelluar hetimet ndaj Partisë Demokratike dhe kreut të saj Lulzim Basha sa i takon lobimeve të dyshimta në SHBA. Pak muaj më parë nisi një hetim ndaj partisë kryesore në opozitë, pasi media vendase dhe të huaja nxorën në dritë një skandal tepër të madh....
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com