Ambasadorja e SHBA-ve, në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatës e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe është duke zhvilluar një takim me drejtuesen e BKH-së, Aida Hajnaj dhe kreun e SPAK, Arben Kraja. Kim ndodhet prej orës 15:00 në Gjykatën e Posaçme Kundër Kr1mit dhe Kòrrùpsìonit. Takimi i zonjës...
Komisioni Hetimor ka miratuar pak çaste më parë raportin final për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta dhe do t’ia dërgojë atë Kuvendit të Shqipërisë, për ta futur në seancë plenare. Me 11 vota pro nga të dyja kampet e politikës, socialistëve dhe opozitës është miratuar raporti i komisionit hetimor parlamentar...
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se më datë 1 janar 2022, Shqipëria do të ketë vendin në forumin më të lartë të vendimarrjes globale, në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Rama i fton të gjithë ata që kanë arritur të ndërtojnë karriera të suksesshme të bëhen pjesë...
Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth ka dalë me një kërkesë mjaft entuziaste në rrjetet sociale për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në Twitter, Roth shkruan se tashmë ka ardhur koha që BE-ja të mbajë premtimet për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjithashtu Roth...
Kryeministri Edi Rama në 18 maj publikoi thirrje për të gjithë studentët e shkëlqyer që të kontribuojnë për punët e mëdha që do të realizohen gjatë mandatit të tretë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, sot kryeministri Rama mes entuziazmit na ka treguar se ndihet tepër i frymëzuar dhe nga...
Mëngjesin e sotëm kryeministri i vendit e ka nisur me një video ku tregohen pamjet nga punimet në lagjen e re në Vaqarr, që po ndërtohet për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. “MIRËMËNGJES, me këtë vështrim nga lagja e Rilindjes së Vaqarrit”, shkruan Rama në rrjetin e tij...
Komisioni Parlamentar që ka marrë nën hetim presidentin Ilir Meta nisi administrimin e provave mes tyre edhe një përgjigje nga SHISH. SHISH di diçka për presidentin Ilir Meta por e gjithë përgjigja, mban mbishkrimin sekret. Në kushtet e anonimatit një prej anëtarëve të komisionit që e ka lexuar shkresën e...
Ministrja e Jashtme Olta Xhackça është takuar sot me tre ministra të Jashtëm në BE. Në një konferencë për shtyp, Xhaçka deklaroi se Shqipëria ka bërë përparime duke dhënë tregues të mirë në fushën e drejtësisë, luftën kundër korrupsionit dhe procesin zgjedhor. “Sot pata kënaqësinë të mirëpres kolegët nga Austria,...
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 3600 fëmijë të lindur jashtë vendit, por të regjistruar në vendin amë gjatë këtij viti, kanë përfituar bonusin e bebes. Manastirliu thekson se ata kanë përfituar bonusin njësoj si çdo fëmijë që ka lindur në spitalet publike dhe jopublike në...
Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca deklaroi se Shqipëria ka bërë progres të madh dhe se tani është një moment kyç për të ardhmen e vendit, duke e cilësuar më pranë BE se asnjëherë. “Është kënaqësi që ndodhem në Korçë ku ka ndaluar autobusi i BE-së për javët e...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com