Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, deklaroi mbrëmjen e sotme se kryeministri Edi Rama i ka dërguar një letër kryedemokratit Basha ku i thoshte të shkruante çfarë të donte dhe më pas të uleshin në negociata. Ai tha se vendit i shërben që të mos ketë një president si...
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar pamjet nga spitali i ri në Kukës. “SkaKohëPërPushim për të çuar përpara investimet për modernizimin e spitaleve tona, nga veriu në jug, për të ndërtuar, me punë çdo ditë”, shkruan ministrja. Postimi i Manastirliut #KantieriiShëndetësisë Spitali i ri i #Kukësit, me sallat moderne të kirurgjisë,...
Zv.kryeministri Erion Braçe ka ndarë përmes nj ë postimi në rrjetet sociale lajmin e trishtë të ndarjes së parakohshme nga jeta të shefit të Komisariatit të Lushnjës Adrian Matani. Një atak kardiak i mori jetën në moshën 45-jkeçare Matanit. Braçe shkruan se kjo është një humbje e madhe. Postimi i plote
Zv/kryeministri Erion Braçe ka publikuar foto nga punimet në rrugën e Çermave. Braçe thotë se ajo nuk ishte një projekt për zgjedhje pasi puna do të vazhdojë deri në metrat e fundit. Ai shton se është e turpshme të paditet puna nga pisat dhe hajdutët dhe për ata që...
Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu bën me dije se këtë javë do të mbërrijnë në Shqipëri mbi 11 mijë vaksìna Pfizer. Manastirliu thekson se po shkohet drejt objektivit që është 1 milion vaksìna të kryera. “Janë mbi 736 mijë doza vaksìne tashmë të mbërritura në vend. Ndërkohë...
Gazetari i Euronews në Bruksel, Jack Parrock, ka dhënë një lajm të madh për Shqipërinë. Ai bën të ditur përmes një postimi në Tëitter se në qershor Komisioni i Europian do të bëjë një lëvizje të madhe. “Breaking/ Komisioni i Europian do të propozojë një lëvizje të madhe përpara për...
50 deputet kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Zabrdhet dokumenti me emrat e deputetëve dhe firmat. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka dalë në një deklaratë për mediat, ku bëri me dije procedurat që pritet në ditët në vijim për...
36 deputetë socialistë kanë firmosur propozimin e bazës për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Mësohet se ata kanë depozituar në Kuvend mocionin me firma për shkarkimin e Ilir Metës, duke “e detyruar” Gramoz Ruçin të caktojë seancën e jashtëzakonshme për shkarkimin e kreut të shtetit. Shkarkimi...
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot është arritur objektivi, për të vaksinuar 500 mijë qytetarë. Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë shkruan se tashmë objektivi është të arrihet në 1 milion të vaksinuar. “U kry! 29 ditë para afatit të bërë publik realizuam objektivin e 1/2 milionë...
Shqipëria ka regjistruar shifrat më të ulëta të infektimeve që nga korriku i vitit të kaluar, pasi 53 persona kanë rezultuar pozitivë në testin e koronav1rusit. Fatkeqësisht një 77 vjeçar nga Korça nuk ia ka dalë të fitojë betejën me COV| D-in, duke e çuar në 2397 numrin e v1ktìmave...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com