Ndërkohë që ende nuk ka një datë të qartë se kur do të nisin negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Bashkimin Evropian. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kreu i Qeverisë ka sjellë në vëmendje kryeveprën botërore të Samuel Beckett ‘Duke pritur...
Pas mbledhjes së ministrave të jashtëm të Be-së , komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi anë të një statusi në twitter se është e nevojshme që të fillohen negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Varhelyi tregon se sot ka patur një diskutim të mirë për Ballkanin...
Gjatë takimit me deputetët socialistë, kreu i qeverisë Edi Rama shtoi se do të mbaheshin të gjitha premtimet e dhëna duke filluar nga ngritja e rrogës minimale, deri në reformimin e administratës publike. “Ne do t’i mbajmë 1 për 1 zotimet tona ,duke nisur që nga zerimi i taksës për...
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar dhuratën që ka marrë nga Juventus për mandatin e tretë. Sipas kryeministrit bardhezinjtë e kanë uruar me një fanellë që mban pas numrin tre, numër ky edhe i mandatit të tretë fituar në zgjedhjet e 25 prillit. Me emrin “Edi” mbi të, kryeministri nuk...
Gjermania ka dhënë një lajm të mirë për shqiptarët, pasi ka larguar Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezik. Mësohet se kjo lëvizje erdhi pasi situata epidemiologjike në vendin tonë është përmirësuar ndjeshëm. Në të dhënat e publikuara nga Instituti Robert Koch thuhet se Shqipëria nuk është tashmë vend në rrezik...
Kryeministri Edi Rama teksa foli për integrimin e vendit në BE dhe hapjen e negociatave konferencën e vjetore në “Instituti i Universitetit Europian”, në Firence të Italisë nuk kurseu ironitë ku tha se kjo punë është bërë 'shto miell e shto ujë'. Ai nuk kurseu as batutat ku tha...
Ditën e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve për të lajmëruar mbi ndryshimet e masave që janë marrë për parandalimin e përhapjes së Cov1d-19. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është pyetur nga gazetarët nëse dy vaksinat që po marrin shqiptarët Sputinik V dhe Sinovac njihen nga Bashkimi Evropian për...
Kryeministri Rama dhe Komisioneri i BE për Zgjerimin Oliver Varhelyi, kanë mbatur sot një konferencë me gazetarët në Rinas, për vaksinat që BE i ka dhuruar Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor. Por, mesa duket aty nuk kanë qenë vetëm Rama dhe Varhelyi. Mediat publikojnë pamjet dhe tregojnë se...
Kryeministri Edi Rama po mban një konferencë të përbashkët me komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në aeroportin e Rinasit. Gjatë fjalës së tij, Rama falenderoi Bashkimin Evropian dhe komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi për mbështetjen ndaj Shqipërisë. Rama tha se Shqipëria është nga vendet që përfiton nga sasia e vaksinave...
Mëngjesin e ditës së sotme, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në rrjetet sociale në nder të të Dëshmorëve të vendit, në ditën e tyre. Rama ka shpërndarë një foto nga varrezat e Dëshmorëve dhe shkruan: “Respekt përjetësisht.” Sot është 5 maj, e cilësuar si...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com