Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e djeshme të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, ka shprehur pakënaqësinë e thellë për punën e ministrave, kryebashkiakëve, deputetëve, koordinatorët e bashkëqeverisjes dhe 61 krerët e degëve të partisë, në raport me nivelin e realizimin të detyrave të lënë nga mbledhja e parafundit të...
Në një intervistë për “Channel One”, Monika Kryemadhi ka folur rreth 10 muajve të saj në krye të LSI. Ndër të tjera, Kryemadhi është shprehur se gjatë kohës që Edi Rama flet në Kuvend, deputetët e opozitës, përgjithësisht nuk rri ta dëgjojë. “Kur flet Rama ne nuk jemi në sallë, sepse...
Kryeminstri Rama ka bërë një paralajmërim të rëndësishëm gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së. Teksa ka folur për qeverisjen e tij, Rama tha se do të ketë ndryshime të rëndësishme në kabinetin qeveritar, dhe jo vetëm. “Ndryshime në qeveri në shtator nëse duhet bërë, do të shohim cilët...
“Gjermania nuk ka kushte shtesë për Shqipërinë për hapjen e negociatave, ndërsa vendimin do ta marrë në javët në vazhdim. Atmosfera në Berlin është pozitive. Nuk kemi pasur objektiv që të marrim ‘PO’ publike të Merkel apo të Gjermanisë gjatë kësaj vizite, pasi vetëm ata që nuk e kanë...
  Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, zhvilloi ditën e djeshme një takim me Prokuroren e Përgjithshme, Arta Marku, ku i përcolli rekomandimet e qeverisë për organin e akuzës për vitin 2018, miratuar me VKM në mars të këtij viti. Dy shtyllat kryesore të rekomandimeve mbeten lufta kundër krimit të organizuar dhe...
Deputetët e Partisë Demokratike do t’i braktisin komisionet parlamentare gjatë kësaj jave, për të dalë në terren dhe për të mbëhstetur protesta. Ka qenë ky urdhri që i kanë dhënë sot Lulzim Basha dhe Sali Berisha deputetëve të djathtë. Gjatë mbledhje së sotme të zhvilluar në selinë e PD-së në...
Kryedemokrati Lulzim Basha ka kërkuar ndjesë për gabimet e tij politike duke siguruar se do vijojë që të luftojë për të qeverisur vendin. Ai ka renditur një sërë akuzash ndaj qeverisë “Rama” duke garantuar se do ta rrëzojë dhe do të qeverisë për ta bërë Shqipërinë si gjithë Evropa. “Sot në...
Ish kryetari i Partisë Demokratike Eduard Selami ka “shpërthyer” ndaj kryedemokratit Lulzim Basha duke e konsideruar si një lider që ka gënjyer demokratët. Gjatë fjalës së tij Selami tha se problemi i PD është demokracia brenda partisë. Duke iu drejtuar kryetarit të PD, ndër të tjera Selami tha se Basha ka...
Teksa na ndan edhe një vit nga zgjedhjet lokale të vitit 2019, Partia Socialiste duket se gjatë punimeve të Asamblesë ka shfaqur sinjalet e para se ka filluar puna për t’u përfaqësuar sa më mirë. Sot është bërë publik një pyetësor për të gjithë kryebashkiakët që po mendojnë të rikandidojnë. Në...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe rrethi i tij i besuar, po djegin, ndoshta mundësinë e fundit, për një bashkim të partisë dhe pajtim me linjën anti-Basha, para zgjedhjeve të ardhshme lokale. Ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, i quajtur ndryshe kushtetuta e partisë, duke se do të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com