Kryeministri Edi Rama ndan me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook, bisedat permes SMS-ve, qe ka shkembyer me një qytetar, qe i kerkonte ndihme nga Anglia. Qytetari i shkruan per ndihme dhe pasi sic kuptohet problemi i tij ka gjetur zgjidhje, ai i ka shkruar serish Rames duke e...
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka vizituar pak çaste më parë të plagosurit nga episodet e dhunës në protestën e opozitës. Lleshaj akuzoi kryedemokratin Lulzim Basha si përgjegjësin kryesor që ka nxitur aktet e dhu.nës duke çuar në plagosjen e 7 policëve dhe 3 protestuesve. Ministri Lleshaj shtoi se të gjithë...
Nga Eduard Zaloshnja Në 24 orët e fundit, zhvillova sondazhin elektronik për muajin nëntor, në serinë e sondazheve që zhvilloj për revistën Follow Business Albania. Pyetja kryesore që i jep përgjigje sondazhi është: Për kë do të votonin sot ata shqiptarë që do të merrnin pjesë në zgjedhje? Nga ekstrapolimi i...
Kryeministri i Shqipërisë sot kishte takimin e përjavshëm për bashkëqeverisjen. Rama iu ka bërë thirrje të gjithë pensionistëve, të cilëve iu është përllogaritur gabim pensioni, që t’i drejtohen platformës për të zgjidhur problemin e tyre. Gjatë takimit të përjavshëm me njerëzit që kanë gjetur zgjidhje, pasi i janë drejtuar kësaj...
Ish-zv/ministri i Drejtësisë dhe ish-drejtori i Targave dhe Patentave Arben Isaraj reagon për herë të parë në lidhje me kallëzimin pënal që kreu i shtetit Ilir Meta do të bëjë ndaj kryetarit të KED-së Ardian Dvorani. Ish-deputeti i Vlorës ironizon presidentin Meta duke e quajtur ''Baftjar'', ndërsa nga ana tjetër...
Me një rast shumë delikat e ka nisur këtë fundjavë kryeministri Edi Rama, ku është trajtuar historia e çiftit Hysaj që donin të birësonin një fëmijë. Altini ka bërë një kërkesë në Platformën e Bashkëqeverisjes, ku thotë se që prej vitit 2016 ka aplikuar për të birësuar një fëmijë, por...
Akademiku kosovar Rexhep Qosja thotë se deklarata e Edi Ramës në Beograd është e vetmja e bërë nga një politikan ndonjëherë. Akademiku Qosja shprehet se do donte që Rama e Albin Kurti të bashkëpunojnë mes tyre. Po diskutohet, për të ashtuquajturën Minishengen, me duket sikur nuk po e kuptojmë. Çfarë...
Sot pritet vendimi për çeljen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, teksa liderët e BE do të mblidhen në samitin e Brukselit. Ndërkohë deri më tani tre vende janë pozicionuar kundër Shqipërisë, Franca, Holanda dhe Danimarka. Sakaq, është zbardhur edhe vendimi i Greqisë dhe Italisë lidhur...
Kryeministri Rama ka zbuluar mbrëmjen e sotme një ngjarje të rëndë të ndodhur disa vite më parë, kur ai kandidonte për kryetar bashkie i Tiranës. Rama tha se kur ai kandidonte për kryebashkiak i Tiranës dhe në qeveri ishte PD, Emiljano Shullazi i mbeshtetur dhe nga Policia e Shtetit i...
Vëllai i deputetes së PS, Blerina Gjylametit humbi jeten në aksidentin e mbrëmshëm në brendësi të tunelit të Kërrabës, në aksin Tiranë-Elbasan. Burime nga policia identifikuan vikt.imën, Elton Maçolli 42 vjeç, i cili ishte ushtarak dhe punonte në bazën e helikopterëve në Farkë. Përplasja me një maune do të rezultonte fatale...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com