Kryeministri Edi Rama ka dhënë pak më parë lajmin se Qeveria “Rama 3” do të bëjë një rritje të konsiderueshme të pensioneve. Vetë kryeministri nga foltorja, tha se për të do të jetë dita më e bukur e jetës. “… skema e vjetër e pensioneve para se të merrnim reformën...
Ish-kryeministri Sali Berisha njofton se ditën e sotme do të fillojë lëvizja e tij, të cilën e ka quajtur Foltorja. Foltorja do të jetë bashkëbisedim me demokratët në Tiranë dhe që do të vijojë në të gjithë Shqipërinë, me qëllimin e largimit të Lulzim Bashës dhe “rimarrjes” së Partisë Demokratike...
Në programin qeverisës të bërë publik nga mazhoranca për 4 vitet e ardhshme bëhet me dije se duke filluar nga korriku i vitit 2020 do të rriten gradualisht dhe në mënyrë të përshkallëzuar pagat për mësuesit, mjekët, inferemierët e punonjësit e administratës publike. Rritja e pagave ● Rrisim pagat e mësuesve,...
Konsolidimi i imazhit dhe rolit të Shqipërisë në arenën ndërkombëtare por edhe forcimi i bashkëpunimit mes shqiptarëve janë objektiva të shprehura qartë në programin qeverisës të Partisë Socialiste për mandatin e ardhshëm. Sa i përket shqiptarëve në rajon në program thuhet se takimi i përvitshëm Shqipëri-Kosovë do të zgjerohet për...
Familjet që janë të pajisura me Aktin e Marrjes së Tokës në Përdorim (AMTP) për tokën bujqësore të ndarë me ligjin 7501, duhet që për të marrë tapinë të dorëzojnë veç kopjes së AMTPsë edhe certifikatë familjare të datës 1.8.1991 me ndryshimet e bëra në 1.10.1992 si edhe plan...
Mbrëmjen e djeshme u zhvillua eventi Met Gala, ku morën pjesë yjet më në zë të momentit, të cilët tërhoqën vëmendjen me veshjet e tyre. Një ndër pjesëmarrëset ishte dhe Alexandria Ocasio-Cortez, kongresmene dhe politikane e njohur amerikane, e cila kishte zgjedhur një fustan të bardhë me një slogan mbrapa,...
Yuri Kim ka reaguar pas lajmit të mirë që dha Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë Luigi Soreca, i cili njoftoi se Shqipëria do të ketë një hartë të re për regjistrimin e pronave. Soreca shkruan se falë mbështetjes së BE-së dhe projektit me 5.7 milion euro në Shqipëri...
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar qeverinë Rama 3. Mësohet se dekretet Rama ia ka dërguar Kuvendit. Kujtojmë se asnjë nga 16 ministrat e qeverisë Rama 3 nuk është nën hetim, njoftoi SPAK, presidentin Ilir Meta të martën. Meta i kërkoi të dielën Prokurorisë së Përgjithshme dhe Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion...
Në konferencën e përbashkët me kancelaren Angela Merkel në Tiranë, kryeministri shprehu mirënjohje për mbështetjen e saj ndaj Ballkanit Perëndimor. “Unë dua ti shpreh mirënjohje, falenderim në emër të të gjithë shqiptarëve për atë që Gjermania ka bërë për vendin tonë. Dhe atë që ajo personalisht ka bërë për rajonin....
Kryeministri Edi Rama ka nderuar kancelaren Angela Merkel me Medaljen e Kryeministrit për Mirënjohje Publike. Postimi i Ramës DANKE ANGELA Kënaqësi e veçantë t’ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike VIDEO=> https://www.facebook.com/watch/?v=548306786451762&t=2
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com