Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga shkolla më e re në Durrës, e cila është gati për të pritur 800 nxënës në shtator. Postimi i Ramës Kjo është shkolla e re nëntëvjeçare “Qemal Mici” në Durrës, gati për 800 nxënës Më e fortë, më e bukur e me kushte optimale sipas...
Ditën e sotme është mbajtur mbledhja e radhës e komisionit për hetimin e Presidentit Meta. Lidhur me këtë temë në Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali u shpreh se janë në pritje të konkluzioneve të komisionit dhe se çfarë ata kanë pasur për të thënë...
Kryeministri Edi Rama ka ndarë pak çaste më parë një video ku shfaqen të moshuarit që po marrin dozën e dytë të vaksìnës anti-COV| D. Të moshuarit e falenderojnë kryeministrin Rama që arriti t’iu siguronte vaksinat dhe se tashmë ata ndihen më të mbrojtur. Rama thotë se nderi është i...
Pandemia në vendin tonë fatmirësisht ka pësue një rënie të numrit të perosnave të infektuar dhe të atyre që kanë humbur jetën. Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini, tregon si po shqyrtohet mundësia për lëvizjen e qytetarëve pa maska. “Heqja e maskës po analizohet në dy...
Kryeministri Edi Rama dha sot urdhrin e prerë që të nisë operacioni nga Velipoja deri në Ksamil për paligjshmërinë, përfshirë dhe ndërtimet pa leje. "I kam kërkuar ministrit, drejtorit të IKMT ministrit të turizmit të hartohet dhe të niset operacion nga Velipoja deri në Ksamil, dhe tani jo në mesin...
Pëllumb Pipero jep lajmin fantastik. Ai u shpreh se nëse vaksìnimet do të vijojnë me këto ritme brenda muajit qershor, sipas tij, do të çlirohemi nga Cov1d-19. Infeksionisti gjatë një bisede më skype për A2 CNN tregon se përmirësimi i situatës i dedikohet dy faktorëve kryesorë, imunizimit natyral pasi një...
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur dje në vilën qeveritare në Dajt të gjithë kabinetin e Qeverisë Rama 2. Mësohet se takimi është mbajtur “sekret” dhe është diskutuar për ndryshime të rëndësishme që pritet të bëhen në shtator. Partia Socialiste arriti të merrte e vetme 74 mandate në zgjedhjet e 25...
Komisioni Hetimor vulos javën që vjen shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Socialistët nga nesër e në vijim do organizojnë 4 mbledhje të njëpasnjëshme dhe të enjten e ardhshme raporti për shkarkimin e presidentit do të jetë gati. Gazeta ka siguruar kalendarin e punës së Komisionit Hetimor, në të cilin...
Në një kohë kur Shqipëria është në pritje të një përgjigje pozitive për hapjen e negociatave në qershor, ambasadori i BE në vendin tone Luigi Soreca i cilëson zgjedhjet e 25 prillit si një hap përpara në këtë drejtim. “Zgjedhjet ishin një hap shumë i rëndësishëm sepse u bë implementimi...
Ish-presidenti Bamir Topi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku ka sulmuar ish-kryeministrtin Sali Berisha. Ai tha se Berisha erdhi në Tiranë vetëm me një çantë, por tashmë ka përfituar shumë gjëra dhe kjo është një nga arsyet pse qytetarët nuk duhet t’i besojnë atij. Topi u shpreh...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com