Policia Rrugore i bllokon patentën Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, si dhe Ermal Mamaqit, moderatorit të njohur. Sipas burimeve të Gazeta “SHQIP” ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së të shtunën, rreth orës 23:00. Policia rrugore gjatë kontrollit të ngritur tek rrethrrotullimi i TEG, pranë autostradës Tiranë-Elbasan, ka ndalur...
Adelina Tahiri, këngëtarja e njohur nga Shkupi prej vitesh tashmë nuk merret me muzikë dhe ka vendosur t’i dedikohet familjes së saj. Këngëtarja prej kohësh është martuar me avokatin më të pasur në Maqedoni, Serjoza Markov me të cilin ka edhe një djalë, Jonin. Që kur bëri publike lidhjen e saj,...
Lajmi se Rudina Dembacaj ka tashmë një histori të re dashurie me një biznesmen, ish-deputet është shndërruar në kryefjalën e mediave. Vetëm pak ditë më parë ajo promovoi një restorant të sajin. Ndër videot e publikuara online nga miqtë aktorja dëgjohet duke thënë në fjalën e saj përshëndetëse:” Falenderoi...
Një nga çiftet e ‘Përputhen +40’ i ka dhënë fund historisë së tyre të dashurisë. Bëhet fjalë për Çimin dhe Stelën. Lajmin e ndarjes e ka dhënë vet Stela përmes disa postimeve në rrjetet sociale. Ajo shkruan në një postim në “Instastory” se e ka marrë vesh për ndarjen kur...
Monika ka deklaruar se Semi dhe Donaldi janë futur me skenar në “Big Brother”, në të cilin është bazuar dhe ardhja e Borës. Kjo deklaratë është komentuar sonte dhe Donaldi ka kërkuar të mos përmendet më emri i Borës, pasi mund të përdoret për keq. Ai ka sqaruar se ndodhet...
Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina i ftuar në emisionin “Te shoqja” zbuloi shumë të reja nga jeta private. Gjatë intervistës, Atdheu u pyet se cila vajzë nga “Përputhen” i ka mbetur merak nënës së tij qe ta marrë për nuse. Ai u vendos në siklet dhe tha se nuk është...
Një lajm i hidhur ka ardhur sot për artin shqiptar. Është ndarë nga jeta si pasojë e një sëmundjeje të rëndë në mushkëri në moshën 72-vjeçare kantautori i njohur shqiptar, Riza Dolaku. Lajmin e trishtë e ka konfirmuar për ‘RADIO 1’, miku dhe bashkëpunëtori i të ndjerit, kompozitori Afrim Macula. “Na...
Prej ditësh disa zona në vend janë përfshirë nga flakët, të cilat rrèzikojnë edhe vendet e banuara. Moderatorja Ori Nebijaj, e cila ndodhet aktualisht në jug të vendit ka ngritur alarmin për këtë vatrat e zjàrrit në jug të vendit. Ajo ka treguar se gjatë ditës së sotme ka...
Prej disa javësh tashmë, dy konkurrentet e “Për’puthen”, Ledjana dhe Antonela janë shpallur “armiket e përbetuara” të njëra-tjetrës që pas takimeve që kishin me Mevlanin. Ledjana e akùzoi Antonelën se kishte ardhur në emision për t’i prishur punë asaj dhe kërkonte show dhe nuk i dukej aspak sikur ajo dëshironte...
Babai i aktorit të humorit Gentian Zenelaj ka humbur betejën me virusin Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktori përmes një postimi në rrjetet sociale. Postimi i plotë: Me hidhërim të thellë njoftoj ndarjen sot nga jeta të babait tim Rexhep Zenelaj. Pas një beteje të gjatë me Covid 19....
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com