Një 39 vjeçar është vënë në pranga në Itali për trafikim të lëndëve narkotike. Shqiptari identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur pas sinjalizimeve u ndoq nga policia dhe vetëm pas kontrollit në banesë iu gjet sasia e drogës. Siç shihet edhe në video shqiptari e kishte fshehur...
Shqipëria, Bullgaria, Polonia dhe Rumania janë vendet që u përdorën nga Paul Manafort, ish-menaxheri i fushatës së Donald Trump për të ndihmuar ish-presidentin ukrainas Viktor Janukoviç. Dokumentet e publikuara tregojnë se ndihmësi i mëparshëm i Trump miratoi “opsionin e zi” për të ndihmuar presidentin e Ukrainës, në atë kohë. Gjithçka...
Perfundon arratia e Giuseppe Pelle, i njohur si bossi i organizatës mafioze “Ndrangheta” dhe i biri i Antonio Pelle, një drejtues i lartë i Ndranghetas. Mediat italiane raportojne se ai u arretsua ne nje aksion blic te policise dhe u gjet teksa kalonte naten ne Condofuri, provincë e Reggio Calabria....
Një ditë më parë vajza e ish-spiunit Sergei Skripal ka bërë deklaratën e parë pasi ishte përmbedur para pak ditësh. Ajo tha se trupi i saj po reagonte shumë mire dhe se forcat po shtoheshin. Zgjimi i saj u konsiderua një ogur i mirë për institucionet hetimore pasi mendohet se...
Katër persona raportohet të kenë humbur jetën nga të shtënat me armë në një Universitet në qytetin Eskisehir. Sipas medias turke “Hurriyer”, viktimat janë personel i Universitetit.  
Policia greke ka arrestuar një bandë me grekë e shqiptarë të cilët trafikonin sasi të mëdha kokaine. Sipas njoftimeve zyrtare, pas pesë operacioneve paralele në rajonet e Athinës, pesë shqiptarë dhe dy grekë ranë në pranga. Veprimet e bandës ishin të përqendruar në Kolonaki, Glyfada, Psychiko, Agia Paraskevi dhe P....
Ka ndërruar jetë në spitalin e Pizës pas tre javësh në gjendje kome emigranti shqiptar Astrit Gërdeci 45 vjeç, i martuar dhe me fëmijë. Vdekja ka ardhur nga plagët e rënda të marra në kokë pas një grindje me kolegun e punës shqiptarin Zihni Cullhaj 24 vjeç. Astrit Gërdeci pas...
Të shtëna me armë zjarri janë raportuar pasditen e kësaj të marte në SHBA, shumë pranë selisë së rrjetit social “Youtube” në San Bruno, në veri të Kalifornisë. Zyrtarë të Shëndetësisë thanë për median lokale “KTVU” se kanë pritur një fluks pacientësh me armë zjarri, por pa dhënë detaje...
 Shtetet e Bashkuara të Amerikes  treguan qëndrimin e tyre mbi cështjen Turqi-Kosovë nëpërmjet një deklarate për Zërin e Amerikës. Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit, duke komentuar për incidentin e fundit mes Kosovës dhe Turqisë, i tha Zërit të Amerikës se SHBA janë të inkurajuara për faktin që institucionet...
TURQI-Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti me ceremoni zyrtare homologun e tij rus Vladimir Putin në Kompleksin Presidencial në Ankara, raporton Anadolu Agency (AA). Pas intonimit të himneve të të dy vendeve, Putin përshëndeti gardën e nderit, kurse më pas dy liderët prezantuan delegacionet. Përmes një video konference, Erdoğan dhe...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com