Pasi zbuloi që e kishin mbyllur në shtëpi, 90-vjeçarja mori çantën në krahë dhe zbriti 10 kate, duke tmerruar kalimtarët. Ngjarja ndodhi në Çengdu, kryeqytetin e provincës Siçuan të Kinës. Fëmijët e kishin mbyllur brenda pasi gruaja kishte nisur të jepte shenja se po humbte kujtesën, dhe mund të humbte rrugës. Ajo...
Oruç Reis i rikthehet fushatave kërkimore për hidrokarbure në Mesdheun Lindor duke rikthyer edhe njëherë në qendër të vëmendjes konfliktet në Mesdheun Lindor. As kërcënimet për sanksione duket se nuk do të ndalojnë këtë herë Turqinë. Pavarësisht kërcënimeve për vendosjen e sanksioneve nga BE dhe tensioneve me Greqinë dhe Qipron...
Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Richter ka trònditur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 5 kilometër, çka ka shkaktuar edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 35 kilometra midis ishujve Kos dhe Astypalea. Deri më tani nuk ka njoftime...
Italia ka vendosur që të lehtësojë masat kufizuese, pas rënies së numrit të rasteve me koronavirus. Lajmi e bëri të ditur vet ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza ku përmes një njoftimi zyrtar tha se nga dita e diel do të hiqet karantina e detyruar për të gjithë udhëtarët që vijnë...
Prindërit e lënë në ballkon për 5 orë për të fjetur në ajër të pastër, ngrin për vde.kje foshnja 7 muajshe. Djali 7 muajsh, që ishte vendosur në një karrocë fëmijësh, u ekspozua ndaj temperaturave -7 gradë celcius për 5 orë në rajonin lindor të Khabarovsk. Ai ishte vendosur në ballkon...
Një rajon i nën populluar i Italisë së Jugut i’u ofron atyre që transferohen për të jetuar në një nga fshatrat e tij, 700 euro në muaj për tre vjet Sidoqoftë, ekzistojnë disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2,000 banorë dhe i porsaardhuri duhet të angazhohet...
Një adoleshente ka tentuar “të surprizojë” nënën e saj duke i treguar sa bukur e kishte modeluar dhomën e saj të gjumit, por bëri një gabim trashanik. Ajo i ka dërguar nënës një foto nga shtrati i saj, por nëna vuri re një detaj që e la pa fjalë....
Në ditën e parë të fushatës si kandidat presidencial, demokrati nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, Beto O’Rourke, mblodhi 6.1 milionë dollarë – shumën më të madhe se të çdo kandidati tjetër për zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2020. O’Rourke arriti të kalojë senatorin Bernie Sanders, i cili në 24...
Një moment historik për Italinë pasi ka nisur vakinimi kundër koronavirusit. Të vaksinuarit e parë kanë qenë mjekja Maria Rosaria Capobianchi, infermierja Claudia Alivernini dhe Omar Altobelli një punonjës i shëndetit. Sipas mediave italiane vaksinimi ka nisur në orën 7.20 të mëngjesit në Institutin Kombëtar të Sëmundjeve Infektive Spallanzani në Romë....
Shumica e njerëzve e dinë se qafa e mitrës së një gruaje shtrihet deri në 10 centimetra para se ajo të nisë të zgjerohet gjatë lindjes. Por sa e madhe është kjo me të vërtetë? Një imazh që po bëhet viral në mediat sociale ilustron faktin se sa më i...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com