Raportohet se moti i keq ka god1tur rajon e Emilia-Romagna-n në Itali këtë të hënë. Në pak minuta, breshëri ka thyer xhamat e qindra makinave. Në pamjet e publikuara në internet, të cilat janë filmuar në autostradën që lidh Piacenza-n me Parma-n, duken me qindra automjete të ndaluara në...
Një çift turk, Ayşenur 23 vjeç dhe Sinan A. 24 vjeç të cilët u martuan në rrethin Marmaris të Muglas kohët e fundit u rrahën në mes të rrugës për shkak të shpenzimeve të dasmës së tyre. https://www.dailymotion.com/video/x82r35p Çifti, së bashku me një mik, ndodheshin në qytetin e Uzunyalı, ku edhe...
Imazhi i shqiptarëve është i ndryshëm në vende të ndryshme të botës, varësisht se si janë sjellë shumica e shqiptarëve rezidentë atje. Madje dhe brenda një shteti, zona të ndryshme kanë mendime të ndryshme për ne. Veprat e mira, sidomos kur pasqyrohen dhe në media sigurisht që krijojnë tek të...
Një lajm i mirë është dhënë sot nga mediat gjermane për babain shqiptar Shefik Hyseni, i cili arriti të bashkohet me vajzat e tij pas përmbytjeve katastr0f1ke që kanë goditur Gjermaninë. Laureta 13 vjeçe dhe Altuna 17 vjeçe, u shpëtuan nga forcat e shpëtimit me helikopter dhe sot u...
Qeveria gjermane ka në plan të ndryshojë udhëzimet e saj të udhëtimit dhe të heqë kategorinë “zonë rreziku”, njoftuan burime pranë qeverisë. Sipas këtij ndryshimi do të ekzistojnë dy kategori rreziku për udhëtimet, nga tre që janë aktualisht. Vendet do të identifikohen si zona ku ka një “incidencë të lartë” të...
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pas një takimi virtual me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit, ka bërë të ditur se Gjermania do të ndajë tre milionë doza të vaks1nave për vendet e Ballkanit Perëndimor. Ballkani Perëndimor përbëhet nga Shqipëria, Bosnja, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i...
Papa Françesku është shtruar në spital në Romë pasi do t’i nënshtrohet një operacioni të planifikuar për të trajtuar një problem të zorrës së trashë. Zëdhënësi i Vatikanit Matteo Bruni tha se do të jepte më shumë detaje pas ndërhyrjes kirurgjikale, që do të realizohet në Spitalin Universitar Gemelli, raporton...
Një aks1dent tra.gj1k ka ndodhur në Spanjë pasi një tren përplasi një automjet dhe e mori para për rreth 1 kilometër. Ngjarja ka ndodhur në kalimin e stacionit të Noveldës. Si pasojë e ngjarjes së rëndë janë shënuar 4 v1ktìma duke shokuar opinion publik. Tre gra dhe fëmija udhëtonin në mjetin...
Ditën e sotme Turqia është god1tur nga një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallës rihter me epiqendër në Bingol. Sipas të dhënave nga AFAD tërmeti ishte me një thellësi prej 15.51 kilometrash dhe një madhësi prej 5.2 ndodhi në 21:28 në rrethin Kiç të Bingöl dhe tejkaloi madhësinë e tërmetit...
Një skan.dal sek.sùal është bërë publik në Britaninë e Madhe, ku raportohet të jetë përfshirë Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock. “The Sun” raporton se ai ka pasur një raport të fshehtë me asistenten e tij Gina Coladangelo. Matt Hancock e ka tràdhtuar bashkëshorten e tij Martha Hoyer Millar, me asistenten...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com