Aktualitet Archives - Page 3 of 2133 - Tema e Ditës
Prokuroria e Tiranës ka zbardhur ekspertizën mjeko-ligjore për Lear Kurtin, 32 vjeçarin, i cili vdiq pasi u shoqërua në komisariat. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ka administruar aktin e ekspertimit mjeko-ligjor nr 494/22 datë 14.11.2022, në lidhje me shkaqet e vdekjes së shtetasit Lear Kurti. Në përgjigje të aktit të ekspertimit...
Është zbardhur ditën e sotme vrasja e Briken Sanajt te Kodra e Diellit. Burime për mediat, konfirmojnë se është bërë i mundur identifikimi i personit që ka vrarë Sanajn pranë banesës ku jetonte tek Kodra e Diellit në Tiranë. Ndërkohë mësohet paraprakisht se autori i dyshuar është shpallur në kërkim policor...
Territori Shqiptar deri në orët e pasdites do të jetë në dominimin e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu në të gjithë vendin, ku herë pas here do të ketë edhe rrebeshe afatshkurtra kryesisht në zonat Veriore dhe Jugore. Orët vijuese sjellin përmirësim të përkohshëm...
Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga shoqërimi në polici i Ramazan dhe Rexhep Rajës, përkatësisht nipi dhe djali i deputetit të Partisë socialiste, Ramadan Raja. Ai ka zbuluar se kushërinjtë Raja janë ndjekur nga policia që nga zona e Saukut dhe më pas janë ndaluar. ...
Gazetarja Klodiana Lala ka folur sërish për dosjen e bujshme të të zhdukurit Ervis Martinaj, për të cilin nuk ka asnjë lajm që prej datës 9 gusht. Lala tha se e ka një ide se ç’mund të ketë ndodhur me Martinajn, por që nuk preferon të flasë, pasi...
Një aksident i pazakontë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës, ku një automjet është përplasur me një biznes. Siç shihet dhe nga fotot, makina ka çarë murin e biznesit, duke përfunduar brenda dyqanit. Burime bëjnë me dije se makina, në pronësi të një biznesi aty pranë drejtohej nga një grua...
Një vajzë angleze i është bashkuar protestës së shqiptarëve ditën e djeshme në Londër. Vajza "hot", ka ndaluar makinën e saj luksoze para protestuesve shqiptarë dhe ka marrë për pak momente flamurin shqiptar duke e valëvitur. Shqiptarët në protestë kanë shkrepur disa foto dhe këto janë bërë virale. Kujtojmë se shqiptarët...
Një 72-vjeçar është proceduar në gjendje të lirë në Korçë pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht nusen e djalit të tij. Ka qenë kjo e fundit që ka bërë denoncimin në polici. Njoftimi i policise: Gjithashtu u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin I....
Dritan Rexhepi, “mbreti shqiptar i kokainës” ka marrë vëmendjen e mediave të huaja, të cilat shkruajnë se ai drejton bandën nga burgu në Ekuador. Një raport i fundit i publikuar nga media britanike The Economist siguron se Rexhepi “është modeli i suksesshëm i emisarit kriminal ballkanik të kokainës në Amerikën...
Të shtëna me armë janë raportuar mbrëmjen e sotme në rrugën “Donald Trump” në zonën e Kamzës. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një person me skafandë i cili ishte duke udhëtuar me motor ka qëlluar disa herë në ajër dhe më pas është larguar. Fatmirësisht si pasojë e të shtënave nuk...