Pamje të reja nga përplasja e deputetëve të Partisë Demokratike dhe policisë në ambientet e Gjykatës së Tiranës. Në pamjet filmike duket deputeti i PD, Flamur Noka i cili pasi godet i vë dorën në fyt një efektivi policie që përpiqet të ndalojë hyrjen e tyre. https://www.youtube.com/watch?v=Dp2IVQfXUvg Deputetët e Partisë Demokratike kanë...
Deputetët e PD dhe LSI janë penguar të futen në sallën e gjyqit për të ndjekur seancën për masën e sigurisë për 23 protestuesit e Rrugës së Kombit. Policia është konfrontuar me deputetët, ku kreu i grupit të PD ka dalë i lënduar nga dyert e gjykatës. “Forcat e policise...
Forca të shumta policie kanë mbërritur pak minuta më parë në Gjykatën e Tiranës aty ku pritet të jepet dhe vendimi në lidhjen me 23 të arrestuarit pak ditë më parë në qytetin e Kukësit. Një situatë tepër e rëndë shihet rreth godinës së gjykatës, kjo si pasojë e prezencës...
Një ekip special i policisë shqiptare raportohet se ka mbërritur në Stamboll për të marrë informacione të detajuara mbi ‘baronin e drogës’, Met Kanani. Sipas “HaberTurk” ekipi i policisë shqiptare ka mbërritur në metropolin turk ditën e premte, ndërsa paraditen e së hënës Kanani sëbashku me 10 të dyshuarit e...
Një nga të arrestuarit e protestës së 31 marsit në Kalimash është edhe Lefter Rexhmati. Familja e tij ka 5 vjet që jeton në Kukës. Poshtë pallatit është furgoni i Lefterit. Ai punonte prej tre vjetësh duke bërë transport udhëtarësh Kukës-Tiranë, një rrugë në ditë. Lefterit i duhej të paguante...
Strazimirit dhe kryetarit të Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu nisi gjatë debateve në Kryesinë e PD, ndërsa diskutohej për masat që duhen marrë për mosbindjen civile. Strazimiri kishte marr rolin e protagonistit kryesor dhe po jepte ide se si duhej të zhvillohej mosbindja civile. Mziu ka shprehur disa herë...
Të gjithë pyesin veten se ku është Pashai i Jugut. Koço Kokëdhima kishte një pushtet absolut në PS veçanërisht në zonën e jugut. Por papritur, prishi marrëdhënjet me Ramën pasi u kryqëzua nga seocialistët e jugut dhe Kokëdhima u fundos. I hoqen mandatin, u braktis nga Rama dhe Kokëdhima doli...
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, thotë se rritja ekonomike në vitin 2017, është më e larta prej një dekade. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ahmetaj shkruan se rritja ekonomike në 2017 arriti në 3.14%, duke kapur pritshmëritë prej 3.84%. “Rritja ekonomike në vitin 2017, më e larta në gati...
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mësohet se është takuar sot me krerët e PD-së në rrethe. Burim bëjnë me dije se Basha ka diskutuar me krerët e PD për bllokimin e nyjeve të trafikut rrugor në vend. Mësohet se disa nga akset që do të bllokohen në ditët në...
Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme në selinë e Partisë Demokratike krerët e PD në rrethe, për të biseduar lidhur me aksionin e kësaj partie për mosbindjen civile, vendim ky i marrë një natë më parë nga kreu i PD. Burime nga PD i thanë CNA.al se gjatë mbledhje...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com