Enca gjithmonë surprizon me projektet e reja muzikore, të cilat komentohen sa pozitivisht, dhe negativisht. Siç duket, e reja nuk e vret shumë mendjen dhe e merr çdo gjë me sportivitet, madje, e dhe kur i thonë se ngjan me ndonjë aktore pornoje, sërish nuk është keq për të. E pyetur...
Vendosja e tarifës në Rrugën e Kombitë për ata që e përdorin me automjete është kthyer në “kauzën” politike të PD-së dhe LSI-së. Basha e Kryemadhi i kanë dalë në ballë kësaj proteste duke bërë ç’mos që të sulmojnë qeverinë. Mirëpo, kjo rrugë dhe dhënia e saj me koncension për...
Si për të sfiduar policinë për procedimin e qytetarëve, protestuesit para Drejtorisë së Policisë së Tiranës ia kanë marrë vallës. Kujtojmë se qytetarët që prej orës 9 kanë shkuara para ambienteve së Drejtorisë së Policisë, ku kerkojnë lirimin e 23 protestuesve qe u arrestuan dje pas mesnates në Kukës, për...
Deputeti i PD-së, Agron Shehaj ka shpërthyer kundër deklaratës së Dhomës së Tregtisë me në krye Nikolin Jakaj, të cilët dolën në mbrojtje të qeverisë Rama për çështjen e taksës në Rrugën e Kombit. Në një status në facebook, Shehaj thotë se: ”U bënë të gjithë bashkë, me kuç e...
Ish ministrja e Ekonomisë, Milva Ikonomi tha se brenda 6 muajsh do të vendoset abone për përdoruesit e shpeshtë në ‘Rrugën e Kombit’. E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ish ministrja tha se tarifa është e nevojshme dhe sqaroi edhe kategoritë që do përfitojnë nga aboneja. “Tarifa në Rrugën...
Ajo që nisi me Kukësin s'do ndalet, pranvera nisi mbarë". Kështu ka deklaruar nga Shkodra kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë përkujtimores së 2 prillit. Basha tha se opozita s'do lejojë pasurimin e njerëzve pranë Ramës mbi kurrizin e njerëzve. Në përkujtimoren e "2 prillit", Lulzim Basha deklaroi nga Shkodra,...
Kur kanë kaluar dy ditë nga protesta e dhunshme në 'Rrugën e Kombit', kompania koncesionare ka nisur punën për rindërtimin e sporteleve në Kalimash. Prej 72 orësh terminali ishte jashtë shërbimit dhe automjetet kanë kaluar pa pagesën 5 €. Punonjësit e kompanisë koncesionare në "Rrugën e Kombit" janë rikthyer ditën...
Aktivistë nga Shoqëria Civile janë mbledhur dje dhe sot për të protestuar para Drejtorisë së Policisë së Tiranës për të kërkuar lirimin e të arrestuarve nga Kukësi, të cilët dyshohen për shkatërrimin e pronës private dhe publike në Rrugën e Kombit. Gjatë protestës së djeshme, ku veç aktivistëve dhe familjarëve,...
Nuk ka informacione se ku do të shkonte dhe çfarë kishte në motorin e ujit 32-vjeçari, por sipas familjarëve kontakti i fundit i tij ka me ta ka qenë qenë në orën 01:30 të natës mes të enjtes dhe të premtes. Që prej dites se enjte një 32 vjeçar ka...
Nuk ishte sesi të mungonte në protestën e kuksianëve edhe deputeti i ndezur i PD-s, Ervin Salianji. Edhe sikur të mos e dërgontë Basha, aty ku ka rini dhe tërbim është edhe deputeti i tërbuar Ervin Salianji. I tërbuar themi nga situata seksuale që kaloi në Kuvend me shtetaesn G.D ku...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com