Sot nisi zbatimi i marrëveshjes për hapjen tërësore të kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë. Çdo fundjavë gjatë sezonit veror në pikat kufitare nuk do të ketë asnjë ndalim për kontroll dokumentash apo policor. Marrëveshja u arrit në mbledhjen e fundit të përbashkët të dy qeverive. Në këtë mbledhje është rënë dakort...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku është gjetur i pajetë një 43-vjeçar shqiptar. Bëhet me dije se shqiptari që ka humbur jetën është Klodjan Zoga 43-vjeç banues në Poggiardo. Mediat e huaja bëjnë me dije se shqiptari kishte pasur një sherr me pronarin e një lokali. Ai...
40-vjeçari i cili u plagos rëndë në Tiranë, pasi u përplas me një betoniere teksa lëvizte me motor, në zonën e TEG-ut, ka ndërruar jetë në spital. Policia ka njoftuar se 40-vjeçari nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra, të cilat rezultuan fatale Njoftimi i policisë: Tiranë/Informacion shtesë Në lidhje me informacionin paraprak...
Në videot e siguruara nga korrespondentja e Gazeta Panorama, shihet që barriera mbrojtëse e rrugës ka kaluar mes për mes automjetit. Mësohet se Audi është përplasur me bordurën anësore të rrugës dhe ka përfunduar në kanal. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur dy persona, drejtuesi i makinës me iniciale I. C....
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Austi ku është takuar me kancelarin austriak Karl Nehammer. Pas takimit me kancelarin, Rama është njohur me një shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Hasijen, me të cilën ka zhvilluar një bashkëbisedim. Përmes një video të ndarë në ‘Facebook’ me Hasijen, Rama ka...
Banda shqiptar në Athinë është gaditur nga policia greke. Bëhet me dije se janë arrestuar në shtetin fqinj 4 persona. Policia greke ka zbuluar një bazë droge në një dyqan mishi dhe kanë arrestuar katër shtetas shqiptarë. Mediat greke raportojnë se trafikantët shqiptarë fshiheshin me biznesin e vendosur në...
interpol Tirana Vijon bashkëpunimi me homologët, për lokalizimin, kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Si rezultat i bashkëpunimit me homologët europianë janë kapur në Itali, Gjermani dhe Francë, si dhe janë ekstraduar drejt Shqipërisë, 4 shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar. ٠Në kuadër të bashkëpunimit me homologët italianë,...
Policia e Kavajës së fundmi ka vënë në pranga një çift bashkëshortësh. Mësohet nga infromacioni zyrtar se burrë e grua janë bërë bashkë dhe kanë ushtruar dhunë në familje. Më konkretisht theksohet se çifti i bashkëshortëve kanë dhunuar vëllanë e bashkëshortit të arrestuar. “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë...
Nuk ka hapje negociatash për në Bashkimin Evropian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Edhe pse nga Bullgaria erdhën lajme të mira, pasi Parlamenti mori vendimin historik ditën e djeshme duke i dhënë dritën jeshile qeverive që të heqë veton ndaj Maqedonisë së Veriut, kjo nuk ka...
Ushtria shqiptare ka kryer një tjetër stërvitjet me mbështetjen e ekipit trajnues amerikan të SFAB. Bëhet e ditur se në stërvitjen e fundit 3-ditore mori pjesë Grup Batalioni i Këmbësorisë së Lehtë. “Përfundon stërvitja e dytë 72-orëshe, e Grup Batalionit të Këmbësorisë së Lehtë. Gjatë kësaj stërvitje, u testuan të gjithë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com