Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me prindër e mësues ditën e sotme në Vlorë, ku ka folur për librat falas, nga ku ka nisur edhe shpërndarjen për fëmijët e fillores. Gjatë këtij takimi Rama tha se tashmë prindërit e fëmijëve të fillores vitin e ardhshëm nuk do...
Kryeministri Rama ka publikuar pamjet nga përfundimi i rrugës Lin-Pogradec. Rama ka zgjedhur që me këto të përshëndesë sot të gjithë ndjekësit në rrjetet sociale. Teksa shprehet se ka përfunduar ndërtimi i 16.5 km, ai thekson se së shpejti do të përfundojë edhe kontrata tjetër për veprën e gjysëmtunelit prej...
Kryeministri Rama ka publikuar dy foto emocionuese, njërën ku shfaqet djali i tij i vogël Zaho me një tufë lule në dorë dhe një foto tjetër ku nëna e Ramës, Aneta Rama ka përqafuar nipin Zaho i cili i ka dhuruar asaj lule me rastin e ditëlindjes. “Nona edhe...
Arrestohen në flagrancë për vjedhje dy të rinj. Astrit Lushaj 39 vjeç dhe Stiliano Arizi 34 vjeç, janë prangosur nga Policia e Vlorës. Shërbimet e policisë kanë bërë të mundur kapjen e tyre në flagrancë pasi këta shtetas dyshohet se në lagjen ‘Ujë i ftohtë’ i kanë vjedhur portofolin qytetarit me...
Detaje të reja kanë dalë në lidhje me ngjarjen e rëndë në Shkodër ku u gjet i vdekur në zonën e Livadhës biznesmeni 30-vjeçar Arjan Ferracaku. Ferracaku ka qenë së bashku me dy persona të tjerë duke kalëruar pasi ishte ishte i apasionuar pas këtij sporti. Viktima është gjetur i vrarë,...
Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka vendosur të rikthejë në burg, ish-drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika. Xhika kthehet në qeli pas kërkesës së prokurorisë për Krimet e Rënda, më 27 korrik. Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, e liroi Xhikën më...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Shkodër, ku një person është gjetur i pajete në zonën e Livadhes në Shkodër. Viktima është gjetur i pajete, ndërsa në një zonë pak më larg është gjetur mjeti i braktisur. Mendohet se i riu është ekzekutuar diku tjetër, dhe trupi...
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në Instagramin e tij, foton e një pronari biznesi në Vlorë. Në postimin e tij, Rama shkruan se shumë shpejt Blloku do duket si Ligue1 në krahasim me Premier League me Lungomaren e Vlorës. Postimi i plotë i Ramës: Bujari, pronari&ideatori&kuzhinjeri i restorantit me...
Ministri i Transportit dhe Energjisë, Damian Gjiknuri njoftoi përfundimin e punimeve në aksin 16.5 kilometra Lin- Pogradec. Ministri Gjiknuri u shpreh se standardet e zbatuara për këtë rrugë do të zbatohen dhe për veprat e tjera infrastrukturore në ndërtim. Po të kthejmë kokën përpara pak vitesh, kjo pamje e liqenit, pra...
Takimi i ngjashmë me “llogaridhënien”, ka si qëllim identifikimin e mangësive në fushën e turizmit, teksa fjalën e kanë marrë kryesisht operatorët turistikë. Por ajo që ka tërhequr vëmendjen ka qenë deklarata e një biznesmeni që ka deklaruar papunësi zero në Shqipëri. Megjithëse është ankuar fillimisht për pagesën e 50 punonjësve...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com