Kreu i Gurpit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla i ka bërë thirrje mjekëve që të bashkohen në luf.tën kundër koronav1rusit. Me një shënim në facebook, Balla shkuan se aplikuesit e parë, që i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë janë pesë deputetë, përkatësisht: Klodiana Spahiu, Edlira Bode, Arben...
Ditën e djeshme u zhvilluan zgjedhjet vendore në Shqipëri. Si në çdo situatë të tensionuar politike, faqet e memeve në internet kanë përgatitur foto qesharake që nuk duhet ti humbisni. Shikoni fotot më poshtë:
Deputeti demokrat pyet policin për kë punoni? Përgjigjja epike e tij: Për familjen! Partia Demokratike organizoi sot paradite një protestë në qytetin e Korçës aty ku kryeministri Rama dhe ministrat po mbajnë mbledhjen e qeverisë. Në protestë janë dhe deputetët e PD-së. Policia ka krijuar kordon dhe nuk lejon protestuesit ti afrohen...
Policia Kufitare e Qafë Thanës ka arrestuar ditën e diel 36-vjeçarin e shpallur në kërkim, Aspirant Dinoshi, i cili ishte dënuar me 5 vite burg për largim nga vendi i ngjarjes pas një aksidenti. Dinoshi me banim në Vërdovë të Pogradecit, ishte dënuar në vitin 2016-të me 5 vite burg...
Disa zona të Tiranës gjatë ditës së sotme do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve, të cilat do të kryhen në nënstacionin “Uzina Traktori”. OSHEE njofton se ndërprerja do të zgjasë për 4 orë dhe energjia do të mungojë në Kodrën e Priftit si dhe një...
Duke iu referuar studimit, mjeku shkruan se edhe 1 vit pas kalimit në mënyrë natyrale, anti-trupat janë të matshëm në masën 80 %. Gjetjet tona të neutralizimit afatgjatë të varianteve të përhapura gjerësisht B.1.1.7 (Alfa) dhe B.1.617.2 (Delta), 1 vit pas infektimit të parë,...
Pasi kryeministri Edi Rama ndau një histori personale në kuvend, ku familjari i tij kishte qenë në një spital në SHBA dhe kishte përfunduar në gjendje kome, vjen një reagim nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi. Në një status në facebook ajo i sugjeron Ramën që mos të përdor dashurinë...
Megaoperacion për kapjen e personave me rrez1kshmëri të lartë shoqërore ne fushën e vjedhjeve me ar.më. Operacioni, nga Departamenti i Policisë Kr1mìnale, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, njësia speciale FAST Albania, RENEA dhe Drejtoritë Vendore te Policisë Durrës, Tiranë e Elbasan. Në operacion janë përfshirë 300 forca policore....
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Policinë e Shtetit” me preteksin se uniformat blu mund të keqpërdoren gjatë procesit zgjedhor. Lidhur me këtë vendim të kreut të shtetit ka reaguar numri dy i socialistëve, Taulant Balla. “Presidenti i Republikes kthen diten ligjin per Policine...
Konfirmohet shuma e grabitur në aeroportin e Rinasit më 9 prill të këtij viti. Bëhet me dije se zyrtarisht se janë grabitur rreth 6 milionë euro. Shuma është konfirmuar nga tre bankat e nivelit të dytë në Prokurori. Lidhur me këtë grabitje të bujshme janë arr estuar 6 persona dhe mbeti...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com