Kolonel Dritan Demiraj, nga sot është një ushtarak aktiv në Forcat e Armatosura, pasi është kthyer në detyrë. Këtë lajm Demiraj e ka bërë publik me anë të një postimi në Facebook dhe shkruan se e drejta vonoi por u vu në vend. “Do te ishte e padrejte te mos...
Mazhoranca ka vendosur që të zbardhë një herë e mirë aferën me Rrugën Durrës-Kukës. Bashkë me abuzimet që u bënë në marrëveshjen me CEZ, këto dy ngjarje mund të cilësohen si vjedhja e shekullit. Kreu i PD, Lulzim Basha, ishte ministër Transporti në atë kohë dhe arriti t’i shpëtojë...
Eurodeputeti gjerman, Knut Fleckenstein ka bërë një deklaratë të fortë kundër bllokimit të rrugëve në të ashtëquajturën “mosbindje civile” nga ana e opozitës. Duke folur në mënyrë të drejtpërdrejtë për Bashën dhe Kryemadhin të cilët bllokuan sot katër aske strategjike të vendit, Fleckenstein tha se nëse ai do të bllokonte...
Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD gjatë ditës së sotme është vendosur që deputetët e opozitës të jenë të pranishëm në seancën e nesërme të Kuvendit dhe të mos ketë bojkot. Deputetët e PD do jenë nesër të pranishëm në seancë për t’u përballur me kryeministrin, ndërsa kanë organizuar...
Basha kthehet pasdite nga Berlini ku ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë dhe funksionarë të qeverisë gjermane, një seancë dëgjimore me deputetët e grupit më të madh parlamentar gjerman CDU/CSU, dhe me anëtarët të Komisionit për Çështjet Europiane dhe të Politikës së Jashtme. Takime të veçanta me Johann...
Kryeministri shqiptar Edi Rama renditet në dhjetëshen botërore të kryeministrave si personi më interaktiv në faqen e tij në Facebook. Listimi është bërë nga Twiplomacy, institucion që monitorin rrjetet sociale të liderëve dhe organizatave në të gjithë botën. Presidenti amerikan Donald Trump është mjaft efektiv në Facebook thotë faqja, por nuk...
Fax News bën me dije se në pikat e karburantit të kompanisë Gulf, mbrëmjen e sotme ka patur kaos automjetesh dhe qytetarësh. Nga burime jozyrtare bëhet me dije se kompania Gulf ka shpallur falimentimin. Mësohet se shumë qyetarë që janë me tollona po nxitojnë nëpër të gjitha pikat te Gulfit për...
Videon erotike mes Ervin Salianjit dhe Grida Dumës e ka nxjerrë Sali Berisha. Kjo gjë pohohet nga ana e gazetarit Elvi Fundo, portali i të cilit botoi mesazhet erotike mes dy deputetëve demokratë. “Videon e Salianjit me GD ma solli Sali Berisha”, shkruan Fundo në Tuiter, pa dhënë më shumë detaje. Ervin...
Gazetari i Shqiptarja.com Adriatik Doçi përmes një statusi në Facebook paralajmëron detaje befasuese nga dosja e Gjin Gjonit. Doçi shprehet se Gjin Gjoni, para se të merrte në dorë çekiçin e drejtësisë, rezulton pa shtëpi, ndërsa në vitin 2012, përpos shumë pasurive të tjera bëhet me rezidencë 700 mijë...
Opozita udhëhoqi mosbindjen civile dhe bllokimin e disa akseve rrugore sot që nga Vora, deri në Milot. Lideri i opozitës Basha kapërceu bordurat në autostradën Tiranë-Durrës dhe u ul gju më gju me protestuesit duke bllokuar qarkullimin e mjeteve. E njëjta gjë ndodhi edhe në rreth-rrotullimin e Milotit, ku të udhëhequr...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com