Paulin Rrasa është 27-vjeçari i cili u mbyt në plazhin e Tales në Lezhë. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme, ndërsa policia bën me dije se i riu ishte banor i zonës dhe jetonte në fshatin Ishull të Lezhës. “Në vijim të informacionit paraprak ju bëj me dije se u...
-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha zbuloi se sot ka folur me Bashën pas deklaratave të ambasadores së SHBA teksa thotë se as i tha gjë dhe as i kërkoi. ‘’Kam folur me Bashën pas deklaratave të Yuri Kim. Basha nuk më tha gjë as i kërkova gjë. Unë jam në...
Një person është gjetur pa shenja jete në plazhin e Tales, Lezhë. Dyshohet se personi është mbytur. Forcat blu njoftojnë se rreth orës 19:30, kanë marrë njoftim për një shtetas ende të paidentifikuar, i cili dyshohet të jetë mbytur në plazhin e Tales, Lezhë.
Kryeministri Edi Rama sugjeron bregdetin e Durrësit për të kaluar fundjavën. Me këngën në sfond 'Ëaves' dhe me pamjet mbresëlënëse që vijnë nga i gjithë rrugëtimi Currila - Porto Romano - Marina Ushtarake, Rama uron një pasdite të këndshme. Ndër të tjera kryeministri bën me dije se ky rrugëtim ka...
Temperaturat e larta kanë mbërthyer rajonin ditët e fundit duke bërë që temperaturat të regjistrojnë vlera të larta. Meteorologu grek Klearchos Marousakis ka deklaruar se “fenomene të motit të dhùnshëm” mund të pasojnë, si ajo që ndodhi në Evropën perëndimore dhe qendrore”. Marousakis u shpreh se kjo është ajo që ndodhi...
Duke filluar nga data 31 korrik 2021 shtetasit shqiptarë lejohen të udhëtojnë nga Shqipëria drejt Italisë për turizëm (duke bërë 5 ditë vetëkarantinim). Ju lutem gjeni me poshtë kushtet që duhet të plotësoni: Pasagjerët që janë vaksinuar me vaksinat e njohura nga EMA (Agjencia Evropiane e Barnave), konkretisht me Pfizer, Moderna,...
Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë se është hapur gara për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Sarandës. “Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë - Hapet gara për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Sarandës #ShqipëriaeArdhmjaJonë #SkaKohëPërPushim”, shkruan Rama krahas videos. VIDEO => https://www.facebook.com/watch/live/?v=1187151245122357&ref=external
Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e duan Sali Berishën e shpallur ‘Non Grata’ në parlament në muajin shtator dhe tashmë “topi” është në fushën e Lulzim Bashës. Ky mesazh i qartë i është dhënë sot Bashës sy më sy nga ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim në takim që...
Zv/kryeministri Erion Braçe apeloi sot pas temperaturave të larta të ditëve të fundit në vendin tonë. Ai theksoi se, duhet t’i kthejmë natyrës gjithçka që i kemi marrë. “E sata ditë është sot me temperaturë 40 gradë? Kur ka qenë kaq shumë më parë? Ky është ndryshimi! Duhet t’i...
Forcat Speciale nga Tirana kanë zhvilluar një operacion blic në Rrëshen, në lokalin e një personi me precedent pènàl. Operacioni është duke u zhvilluar dhe aktualisht ddhe të paktën 20 persona janë shoqëruar. Ky është operacioni i dytë që Policia ushtron në lokalin e këtij personi, i cili në zonën...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com