Në Gjermani, incidenca e infektimit me Cov1d-19 është në rënie të vazhdueshme. Të premten ajo ra, për herë të parë pas dy muajsh, nën 100: ishte 96.5 të infektuar në javë për 100.000 banorë. Të shtunën u ul edhe më tej, duke mbërritur në 87.3, ç’ka u prit me gëzim...
Sapo ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, avioni me 200 ushtarë amerikanë, të cilët do t’i bashkohen stërvitjes së madhe që po mbahet në vendin tonë në kuadër të “Defender 21”. Kujtojmë se kjo stërvitje e madhe ushtarake ka nisur në vendin tonë në datën 26 prill 2021 dhe pritet...
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak çaste më parë një video në rrjetet sociale, ku tregon se si janë transformuar zyrat e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Fier dhe Lushnje. Rama tregon pamjet sesi ishte dhe sesi janë bërë zyrat e DRSHTRR, teksa shkruan se do t’u...
Kryeministri Edi Rama ka ndarë pak çaste më parë disa pamje nga spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme, i cili tashmë do të ketë një infrastrukturë moderne. Rama bën të ditur se ky spital do të hyjë në shërbim brenda vitit. “Në Spitalin e Ri të Sëmundjeve të Brendshme, një...
Biblioteka "Gjergj Fishta" në Lezhë është vendi më i preferuar për Pashke Tokrrin. Rrallë sheh në rrugët e këtij qyteti një grua me të bardha, veshjen tradicionale të Mirditës. Ajo ngjit çdo ditë këto shkallë edhe pse tashmë i kam mbushur 71-vjeç. Pashke Tokrri është e pasionuar pas librave dhe...
Pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit PD do të mbledhë sot Kryesinë e partisë dhe Këshillin Kombëtar. Fillimisht në orën 17.00 do të zhvillohet mbledhja e kryesisë me rend dite: diskutime dhe vendimarrje sipas statutit për proceset pas situatës së krijuar me masakrën elektorale të zgjedhjheve të 25...
Kryeministri Edi Rama na ka treguar gjithmonë se një ndër sektorët e rëndësishëm ku është përqendruar qeveria e tij, është pikërisht turizmi. Rama ka ndarë mëngjesin e sotëm disa pamje nga qendra e re turistike pranë liqenit të Marinës në Belsh. Kryeministri bën të ditur se ky qytet është pjesë...
Anëtari i Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), Ledio Braho ka shpjeguar procedurialisht se si arrihet deri në përsëritje të zgjedhjeve. "Së pari duhet të arrihet në pavlefshmëri të një apo më shumë QV, kërkesa e PD dhe LSI, janë për pavlefshmëri të zonave zgjedhore, pra të qarqeve, dhe neni...
Gjatë së dielës reshjet e shiut do të izolohen në pjesën veriore për ti lënë vend kthjellimeve e vranësirave në zonat e tjera të vendit. Ndryshe situata do të paraqitet të hënën pasi moti i kthjellët do të mbizotërojë në vend me vranësira kalimtare përgjatë maleve. Era përgjithësisht do të fryjë...
Sot është dita e dytë radhazi që në spitalet COV 1D nuk ka asnjë pacient të intubuar. Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, u njoftua se 7 pacientë janë në terapi intensive, por asnjë në intubim. Prej disa ditësh shifrat e infektimeve në vendin tonë janë shumë të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com