“Më kënaq pa fund, pjeshka ime”/ Dalin mesazhet e dashurisë mes Marjusit dhe Ersidës, nëna e dy fëmijëve në Durrës

Marjus Musaku ka rënë në prangat e policisë së Durrësit disa ditë më parë pasi akuzohet se ka marrë peng dhe ka përdhunuar 30-vjeçaren Ersida Dyrmishin, nënë e 2 fëmijëve.

Dyrmishi u shpall në kërkim nga bashkëshkëshorti i saj, pasi ishte zhdukur nga banesa pa lënë asnjë gjurmë. Pas disa ditësh Musaku dhe Dyrmishi u gjetën në një hotel. 30-vjeçarja akuzoi se Musaku e ka mbajtur peng në atë hotel dhe se kishte abuzuar seksualisht me të.

Mirëpo Musaku para policisë tha se kishin një lidhje dashurie dhe se nuk e kishte marrë pa dëshirën e saj, por kishin shkuar me dëshirë në hotel.

Të njëjtën gjë pretendojnë dhe familjarët e të akuzuarit, të cilët së fundmi kanë publikuar dhe bisedat e vazhdueshme me personat në fjalë.

Në njërën prej bisedave të shpërndara nga familjarët është pikërisht më datë 25 korrik, ditën kur u tha se ishte zhdukur, ku i shkruan e është e tij.