Horoskopi për sot,1 Korrik 2022!

Dashi (21 Mars – 20 Prill) – Shenja e Zjarrit

Korriku do të jetë një muaj i shënuar për nga suksesi më ndjenja dhe ndjesia e pushtimit të dashurisë. Kujdes, këto janë javë të dobishme për të ndryshuar punën ose shtëpinë tuaj, për të udhëtuar më shumë, për të ndryshuar pikëpamjen tuaj për jetën. Nuk mungojnë stimujt dhe aq më pak vetëbesimi. Jupiteri ju jep mundësinë të kompensoni kohën e humbur, të rrisni ekonominë tuaj dhe jua bën më të thjeshta gjërat si të “prekni qiellin me gisht”. Para ju vijnë nga një shitje, ose nga një pagesë e parakohshme.

Demi (21 Prill – 20 Maj) – Shenja e Tokës

Jeta e netëve të verës ndez dëshirën për të jetuar plotësisht jetën: këto janë javë shumë të favorshme për të bërë miq të rinj, për të kaluar mbrëmje të këndshme, për të udhëtuar e për të zbuluar vende të reja. Kushtojini vëmendje të ushqyerit; Ushqimi i tepërt dhe alkooli mund t’ju bëjnë të shtoni disa kilogramë më shumë. Në dashuri tregohuni më të durueshëm dhe më të vëmendshëm ndaj nevojave të partnerit. Dita me fat: 17 korrik.

Binjakët (21 maj – 21 qershor) – Shenja e ajrit

Do të jetë një verë shumë e veçantë: prania e Venusit dhe Mërkurit në shenjë karakterizohet nga ardhja e disa risive në dashuri dhe punë. Takime të rastësishme për ata që kërkojnë emocione të reja, e nga ana tjetër, bashkëjetesë dhe martesë për ata që vendosin të përjetojnë plotësisht ndjenjat dhe afeksionin që kanë. Të gjitha këto bëjnë një përzierje emocionesh që ju bëjnë të lumtur. Në ekonomi keni hapësira për të fituar më shumë dhe kjo arrihet mbi të gjitha nga profesionalizmi juaj i dukshëm. Ka ardhur koha për të korrur shpërblimet. Udhëtim më 18-19 korrik duket në horizont.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik) – Shenja e ujit

Është koha e duhur për të ndryshuar jetën tuaj. Në javët e ardhshme, veproni më me kujdes në situatat që janë të rëndësishme për ju, mos lejoni që i dashuri juaj të zhgënjehet nga ndryshimet tuaja të papritura. Jini më të pranishëm me partnerin tuaj, organizoni një udhëtim jashtë qytetit: një surprizë mund të jetë zgjidhja e duhur për të zgjidhur disa keqkuptime. Në punë nuk mungojnë mundësitë, edhe ekonomia është në ritëm të shkëlqyer. 2 dhe 20 korrik, ditët me fat edhe në çështje ligjore.

Luani (23 korrik – 23 gusht) – Shenja e zjarrit

Jeta e netëve verore ju bën të shkathët dhe plot iniciativë. Në javët në vijim mund të arrini objektivat e dëshiruara, nuk përjashtohen angazhime të rëndësishme që mund t’ju shtyjnë përtej pritshmërive tuaja. Saturni së bashku me Jupiterin dhe Marsin ju tregojnë rrugën e duhur për të shkuar drejt synimit që keni. Risi absolute në dashuri, takime të herëpashershme dhe lidhje të reja. Kushtojini vëmendje shëndetit dhe veçanërisht ushqimit të tepruar dhe alkoolit. Ditët pozitive për të udhëtuar: 23 dhe 24 korrik.

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator) – Shenja e Tokës

Vendosni aftësitë tuaja joshëse në pistë, në dashuri fiton ai që guxon dhe di të kapë momentin e duhur në kohën e duhur. Në javët në vijim nuk përjashtohet një dashuri e re apo një pasion i ri. Moment magjik për të përjetuar plotësisht partnerin tuaj, veproni me përkushtim më të madh për të arritur qëllimet e dëshiruara. Në profesion mund ta gjeni veten të ngarkuar me përgjegjësi: është më mirë t’i shtoni angazhimet për të mos humbur nga sytë rezultatet. Koha ideale për të ndryshuar pamjen dhe për t’i dhënë një ngjyrë tjetër jetës tuaj.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor) – Shenja e Ajrit

Venusi ju vendos në podium, më në fund një rikuperim i qartë në të gjitha fushat e jetës. Në javët e ardhshme, mund të jeni në gjendje të rinovoni pamjen dhe të ndryshoni gardërobën. Afërdita nxjerr në pah anën tuaj narcisiste: shijen për bukurinë e keni pasur gjithmonë. Ndikimi pozitiv i Mërkurit tërheq paratë drejt jush dhe mbron partneritetet profesionale. Miqësi të reja dhe udhëtime kënaqësie me partnerin tuaj. 11 dhe 12 korrik janë ditë ideale për nënshkrimin e një kontrate.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor) Shenja e ujit

Në sajë të Mërkurit që e hasni gjatë rrugës, sfera ekonomike merr një formë pozitive, aq sa ju mendoni për një investim afatgjatë. E vetmja notë negative është nga Saturni i cili nga shenja e Ujorit tenton të krijojë një farë mëdyshjeje se ku t’i kanalizoni angazhimet tuaja të ardhshme. Mos u shqetësoni, Dielli vazhdon të mbështesë jetën tuaj duke përfunduar planifikimin e dëshiruar. Dashuria dhe pasioni do ndihen me më të rinjtë në moshë të shenjës tuaj, ku jeta e netëve verore do të mbizotërojë mbi gjithçka.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor) – Shenja e Zjarrit

Në dashuri, rreziku është të cenoni ekuilibrin emocional: disonanca e Venusit nga shenja e kundërt e Binjakëve e bën këtë periudhë të vështirë dhe të paqëndrueshme, ndaj më mirë të shtyni çdo sqarim me partnerin për një kohë tjetër. Miqësitë gjithashtu rrezikojnë të përjetohen me tension dhe paqëndrueshmëri. Zgjedhja e duhur për të jetuar mirë është të mos marrësh përsipër problemet e të tjerëve: të dish të shfrytëzosh momentin kalimtar, të mësosh të jetosh plotësisht dashurinë dhe pasionin, t’i japësh vlerë më të madhe të dashurit të zemrës.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar) Shenja e Tokës

Situatë e shkëlqyer në punë, profesioni që bëni po përjeton një periudhë jashtëzakonisht të favorshme, ambicia dhe suksesi janë në krahun tuaj. Korriku është plot risi në dashuri: për disa të lindur të kësaj shenje do të ketë martesë, për të tjerët pritet ardhja e një fëmije. Mundësi të shkëlqyera profesionale dhe ekonomike; investime të rëndësishme në lidhje me një pronë, një makinë, një udhëtim. Ditët me fat: 18 dhe 19 korrik.

Ujori (21 Janar – 19 Shkurt) Shenja e Ajrit

Sukses në dashuri dhe pasion i shtuar për çiftet e lidhura prej kohësh. Përveç kësaj, disa lajme që lidhen me familjen janë në rrugë e sipër. Shumë të lindur të Ujorit janë duke luftuar me punën, të tjerë, megjithatë, do të duhet të përballen me një planifikim të ri që sjell me vete risi absolute. Një vendbanim i ri, një ndryshim detyrash, biznesi juaj, të gjitha këto, situata që mund t’ju prekin. Ditët më të rëndësishme për marrjen e vendimeve me efekte afatgjata janë 10-11-22 korrik.

Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars) Shenja e Ujit

Prania e Diellit në shenjën e Gaforres e bën këtë periudhë tejet pozitive. Jeta e netëve verore ju shoqëron në mundësi të reja dashurie, miqësitë janë gjithashtu në lehtësim, nuk mungojnë udhëtimet e kënaqësisë dhe mbrëmjet e paharrueshme me shumë muzikë dhe argëtim. Kini kujdes të mos e teproni me ushqimin, më mirë vraponi për t’u mbrojtur përmes një diete të shëndetshme. Mos abuzoni me alkoolin dhe duhanin. Lajme në familje për një shtëpi. Ngjyra me fat: blu.