Aksident i rëndë/ Shkatërrohet makina pas përplasjes, nëna me dy fëmijët përfundojnë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kukës, ku si pasojë kanë mbetur të plagosur katër persona.

Në aksident janë përfshirë dy makina tip “Golf”, dhe të plagosur kanë mbetur 4 anëtarët e një familjeje, një çift me dy fëmijët. Makina që shkaktoi aksidentin është larguar menjëherë nga vendngjarja, ndërsa kalimtarët kanë lajmëruar ambulancën.

Fëmijët dhe e nëna janë transportuar në spitalin e Kukësit, ndërsa policia po kryen hetimet e nevojshme në vendin e ngjarjes. Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia dhe manovrimi i gabuar i njërës prej makinave.