Panxhar, mollë dhe karotë, si ndikon në shëndet “lëngu i jetës”

Lëngu i freskët i panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë për shkak të vlerave të shumta ushqyese që mbart.

Ja përfitimet që merrni nëse e pini çdo mëngjes këtë lëng të freskët:

Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene

Lufton radikalet e lira në trup

Parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave

Përmirëson shikimin, eleminon sytë e kuq nga lodhja

Përmirëson shëndetin e lëkurës

Eleminon toksinat dhe mbeturinat nga zorrët

Përshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon të bini në peshë

Është e këshillueshme për anemikët

Ul tensionin e lartë të gjakut

Qetëson dhimbjet menstruale.