Edi Rama bën bashkë artistët e njohur dhe jep mesazhin e fortë që në mëngjes (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e stome me një mesazh të fortë, i cili ka ardhur zërave të disa artistëve durrsakë, por jo vetëm, të rinjve e të rejave për një Durrës të pastër.
Janë ata që kërkojnë një sensibilizim të qytetarëve për të mbajtur të pastër qytetin bregdetar, një prej vendeve turistike në Shqipëri.
“MIRËMËNGJES

dhe me urimin që kushdo që mendon si këta bashkëqytetar të famshëm e të dashur për shumëkënd, do të kujdeset më shumë për ta mbajtur pastër shtëpinë tonë, Shqipërinë, ju uroj një fundjavë të qetë” shkruan Rama.

VIDEO => https://www.facebook.com/watch/ediramaal/