“Taksoni të pasurit”, Erion Braçe publikon mesazhin e kongresmenes amerikane

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua eventi Met Gala, ku morën pjesë yjet më në zë të momentit, të cilët tërhoqën vëmendjen me veshjet e tyre.

Një ndër pjesëmarrëset ishte dhe Alexandria Ocasio-Cortez, kongresmene dhe politikane e njohur amerikane, e cila kishte zgjedhur një fustan të bardhë me një slogan mbrapa, ku shkruhej: ‘’Taksoni të pasurit’’.

Pak më parë Erion Braçe ka shpërndarë fotot e kongresmenes Cortez, duke thënë se në Amerikë nuk e kanë kompleks për ta thënë madje as sipas tij as për ta bërë këtë.

Postimi i plotë: