Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit, ka njoftuar se sekretari amerikan Antony Blinken do të zhvillojë këtë të dielë takim me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

Mësohet se takimi do të zhvillohet në orën 17:30.

Nuk dihet se ende se çfarë do të diskutohet, por kujtojmë se disa javë më parë me një mesazh në “twitter” Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, shkruajti se Berisha dhe familja e tij janë shpallur zyrtarisht të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA dhe prandaj edhe ju ndalohet hyrja në vend.

Ky takim vjen dhe në një moment të rëndësishëm për vendin tonë, kur në muajin e ardhshëm pritet vendimi për hapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian.