Një tërmet i fuqishëm gòdet këtë shtet, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 i shkallës Richter ka gòditur Kinën ditën e sotme.

Mediat e huaja raportojnë për të paktën 1 vìktimë deri më tani, ndërkohë që dëmet material janë të shumta.

Thellësia e gòditjes ishte 10 kilometër, teksa lëkundjet janë ndjerë në disa qytete dhe kanë qenë shumë të forta.