Ministrja Manastirliu jep lajmin e shumëpritur

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë për Shqipërinë. Manastirliu bën me dije se vendi i ynë ka dalë nga zona e kuqe e cov|d-19/

Postimi i Manastirliut

Lajmi i mirë është se Shqipëria ka dalë nga zona e kuqe e #cov|d19. Kjo falë masave të shënjestruara dhe efekteve të vaksinimit që po fillojnë të ndihen.

???? Ne nuk do të ndalemi për sigurimin e vaksinave anticovid, për të garantuar dozat e dyta si dhe për të zgjeruar vaksinimin, për t’i dhënë mundësinë çdo qytetari të mbrohet nga cov|d19.

Fjala e plotë në #Kuvend