E pazakontë, krokodili “shëtit” në autostradë, krijohen radhë të gjata, friksohen qytetarët (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Florida, SHBA ku një krokodil ka dalë në rrugë.

Në videon e mëposhtme shihet sesi krokodili i pashqetësuar ka dalë në mes të autostradës. Njerzit janë friksuar dhe habitur duke shkaktuar kështu edhe radhë të gjatë në rrugë.

Fatmirërisht nga kjo ngjarje nuk ka pasur persona të rrezikuar, autoritet kanë arritur të kthejnë në habitatin e tij krokodilin.