SERIA A/ Napoli fiton në frymën e fundit, ndalet Interi

Napoli arrin të fitojë ndeshjën e radhës kundër Kievo Veronës dhe vazhdon të shprësoje për titullin kampion. Pjesa e parë u mbyll pa asnjë emocion. Të gjithë golat erdhen në pjesën e dytë, ishtë Kievo ajo që kaloj e para në avantazh në minutën e 73′ me anë të sulmuesit Stepinski mbaj një gabimi në mbrojtë dhe ateherë kur mendohej së gjitheçka kishtë përfunduar, në minutën e 89′ Napoli barazon rezultatin me sulmuesin polak Milik, ishtë mesfushori Diawara ai që i dha fitorën Napolit në minutën e 93′.

Interi ndalet në trasfertën e Torinos dhe humb mundesinë të kaloj në vend të tretë. Ndeshja u vendos me një gol të sulmuesit serb, Adem Ljajiç, i cili shenoj ne fund të pjeses se parë.

Rezultatet e ndeshjeve te sotme

  • 12:30 Torino – Inter 1:0
  • 15:00 Krotone – Bolonja 1:0
  • 15:00 Napoli – Kievo 2:1
  • 15:00 Verona – Kaljari 1:0
  • 18:00 Udineze – Lacio
  • 20:45 Milan Sasuolo