Familja e tij hollandeze konsumon ujin shqiptar dhe nuk paguan faturat

Ndërkohë që Lulzim Basha është ngritur në protestë kundër qeverisë së Edi Rama dhe kërkon mosbindje civile, gazetari Bledi Mane ka denoncuar një skandal ku tregon se Basha prej më shumë se një viti nuk paguan faturën e jit.

Një politikan që kërkon të bëhet kryeministër dhe nuk paguan detyrimet e tijm përveç Rrugës së Kombit, tani po vjedh edhe ujit.

Shkruan Bledi Mane:

Bërtet e ulëret për mosbindje civile që nga dje por sot ia zbuluam arsyen. Lideri i opozitës paska hall tjetër, kërkon të mjegullojë pislliqet e veta.

Familja e tij hollandeze konsumon ujin shqiptar dhe nuk paguan faturat.

Ky mysybet qe akuzohet se vodhi 200 milionë euro në rrugën e Kombit, vazhdon të vjedhë edhe ujin.

Çuditem me ujin e Tiranës sesi del nga rubinetat e çezmës dhe dushit, e lan mëkatet e Lulit. Mos rridh o ujë, mos u derdh o ujë. Shko më mirë dhe lag buzët e ndonjë hallexhiu që të respekton e të paguan!