LAJMET E FUNDIT

AKTUALITET

Bie në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë 14-vjeçari

Një 14-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në ambientet e banesës së tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Barbullush...

‘Jam shefe në doganë’/ Si mashtroi 25-vjeçarja një biznesmene në Tiranë, mori veshje falas dhe euro për ‘Rolex’

“Punoj në doganë” është një frazë që në Shqipëri ndonjëherë ka efektin e çelësit magjik. Me të mund të fitosh simpatinë apo edhe përkujdesin...

E tmerrshme/ Mafia shqiptare rrëmben nënën e katër fëmijëve për prostitucion, ja si arriti të shpëtonte

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Milano të Italisë, ku një grua nga Hungaria është rrëmbyer, droguar dhe dhunuar nga një bandë mafioze...

Trendi në rritje, ja sa pritet të shkojë dimrin e ardhshëm çmimi i gazit në Europë

Dimrin e ardhshëm, çmimi i gazit në Evropë mund të kalojë 4 mijë dollarë për metra kub. Këto janë vlerësimet e Gazprom, sipas një shënimi...

U ndalua për verifikim, shqiptari në Itali rezultonte i shpallur në kërkim! I kishte mbetur 1 vit e 6 muaj burg për të shlyer,...

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia në Pescara, pasi ishte shpallur në kërkim për trafik droge. I riu shqiptar është ndaluar nga patrullat e...

“Më ftoi në shtëpi për kafe por…”/ 45-vjeçari shqiptar tenton të përdhunojë 38 vjeçarën

Një 45-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke në Kretë, pasi ka tentuar të përdhunojë një 38-vjeçare. Sipas mediave vendase, ngjarja ka ndodhur...

SPAK merr në dorë çështjen/ Atentati ku mbeti i vrarë Klisman Preci dhe u plagos shoku i tij

SPAK merr në dorë çështjen e atentatit te Milotit, ku mbeti i vrare Klisman Preci dhe u plagos Ylli Brahimi. Prokuroria e Kurbinit e...

“Të sfidosh vdekjen”/ Dy persona rrezikojnë të mbyten në Lezhë, hynë në detin e trazuar dhe…

Dy persona kanë rrezikuar të mbyten ditën e sotme në plazhin e Ranës së Hedhun në Shëngjin, për shkak të dallgëve të mëdha. Mësohet se...

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Një prej personave që u përplas ditën e djeshme me mjet nga 29-vjeçarja Eltina Garo, ka ndërruar jetë. Burime bëjnë me dije se familjarët...

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

Zhdukja e Ervis Martinajt vazhdon të mbetet ende mister. Prokuroria e Kurbinit ka regjistruar procedimin penal si një rrëmbim i mundshë, pasi nuk ka...

GOSSIP

Dita E Sotme

Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Tue
27 °
Wed
33 °
Thu
38 °
Fri
40 °
Sat
33 °

SHËNDETI

Mbron zemrën, mushkëritë dhe ju largon kollën, kjo është receta që bën mrekullinë për shëndetin tuaj

Për shumë njerëz ky është një lëng që funksionon kundër kollës dhe problemeve me frymëmarrjen,...

Jeni kuriozë ta dini? Ja çfarë i ndodh organizmit tuaj nëse pini 3 kafe në ditë

Kafeja dhe kafeina është një pikë e nxehtë në debatet shkencore mbi shëndetin e zemrës. Një...

Verë e nxehtë, këto janë këshillat që jep kardiologu për të shmangur sëmundjet e zemrës

Rritja e temperaturave ka një ndikim të lartë në shtimin e sëmundjeve të zemrës, kardiologu...

Fëmijët, probleme me shikimin/ Nga kontrollet, 7 në 10 fëmijë janë dèmtuar nga telefonat

Me fillimin e regjistrimeve për në klasë të parë fëmijët 6 vjeçarë duhet të bëjnë...

Mos e neglizhoni! Nëse fëmija i juaj nuk pinë ujë mjaftueshëm mund t’i këtë këto sëmundje

Uji, i cili është i domosdoshëm për të pasur një trup të shëndetshëm nuk duhet...

[/tdc_zone]

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com