LAJMET E FUNDIT

AKTUALITET

Humbi jetën në aksident/ I vëllai i deputetes po udhëtonte me 145 km/ h në tunelin e Elbasanit (Detaje)

Zbardhen detaje të reja nga aksidenti që ndodhi mbrëmë në tunelin e Elbasanit, që i mori jetën Elton Macollit, vëllait të deputetes socialiste Blerina...

“Kam qenë 28 kile, rrija gjithë ditën e mbyllur në shtëpi”/ Kjo është historia e mamasë ‘fanatike’ që nuk i ndahet asnjë moment vajzës...

Mosmarrëveshjet dhe konfliktet mes prindërve dhe fëmijëve sa vinë edhe shtohen. Një temë e tillë delikate është sjellë në rubrikën “Ka një mesazh për...

Kurti: Fatkeqësi që Shqipërisë nuk iu hapën negociatat, Ramën do e takoj së shpejti

Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti e ka cilësuar si padrejtësi faktin që Shqipërisë dhe Maqedonisë nuk iu hapën negociatat nga BE-ja. Gjatë aktivitetit...

I vëllai humbi jetën në aksident/ Mesazhi prekës i Gjylametit: Me thërrmove zemrën në 1000 pjesë o Tonçe! Zot a s’more mjaftueshëm nga unë

Humbja e madhe e vëllait të saj, Elton Maçolli, ia ka bërë të pamundur që të shkruajë më shumë rreshta për njeriun e saj...

FOTO/ Ariu sulmon një burrë në malin e Gjallicës në Kukës.

Një bari në Kukës është sulmuar nga një ari duke u plagosur rëndë. Ekrem Onuzi ka marrë plagë në kokë, në shpatull dhe në këmbë. “News...

Mbyllet resorti i njohur, Braçe: S’mund të fitosh duke marrë edhe pjesën e shtetit

Aksioni anti-informalitet mbyll ‘Iluminatium’ një nga restorantet më luksoze në afërsi të Tiranës. Zv. kryeministri Erion Braçe ka bërë të ditur lajmin teksa njofton...

“Lehtësira të reja”, kryeministri Rama publikon videon dhe jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme si zakonisht duke iu uruar gjithë shqiptarëve një të diel të mbarë, por duke treguar...

Gjendet në rrugë në gjendje kritike, shqiptari ndërron jetë në spitalin italian (DETAJE)

Një 44-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në spital në Itali, pasi është gjetur në rrugë në gjendje kritike. 44-vjeçari u gjet në rrugën...

Elton Maçolli, vëllai i deputetes socialiste që humbi jetën pas përplasjes së frikshme, punonte pranë bazës së helikopterëve në Farkë/Foto

Elton Maçolli, 42-vjeçari që humbi jetën gjatë aksidentit të ndodhur në tunelin Tiranë-Elbasan është vëllai i deputetes së Partisë Socialiste Blerina Gjylameti. Ai punonte...

Vëllai humbi jetën në aksidentin e frikshëm, 2 tragjèdi në familjen e deputetes Gjylameti, një vit më parë humbi motrën

Vëllai i deputetes së PS, Blerina Gjylametit humbi jeten në aksidentin e mbrëmshëm në brendësi të tunelit të Kërrabës, në aksin Tiranë-Elbasan. Burime nga policia...

GOSSIP

Dita E Sotme

Tirana
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
93 %
1kmh
0 %
Mon
22 °
Tue
23 °
Wed
23 °
Thu
22 °
Fri
21 °

SHËNDETI

5 ushqimet që parandalojnë migrenën

Dhimbjet e migrenës, për atë që i ka provuar, janë më të tmerrshmet. Këto dhimbje...

Shmangni pirjen e ujit menjëherë pas ngrënies, dëmton stomakun. Ja çfarë rekomandohet

Gastriti është inflamacion ose me fjalë të thjeshta, ënjtje e mureve të brendshme të stomakut,...

Këto janë disa nga arsyet pse duhet të pini ujë sa më shumë

Uji i dhuron trupit një fillim të shëndetshëm të ditës sepse mundëson qarkullimin e duhur...

Shëndeti i stomakut, cilat janë mëngjeset që duhet të hani

Mirëqenia e organizmit gjatë ditës lidhet me mënyrën e të ushqyerit në mëngjes. Jo më kot,...

Artikujt E Veçuar