LAJMET E FUNDIT

AKTUALITET

Shqiptarja e parë e prekur me korònavìrus është një vajzë nga Lezha, e konfirmon e ëma

Një vajzë shqiptare raportohet se është prekur nga kor0nav1rusi në Itali. Vajza në fjalë ndodhet në Varese të Italisë, ndërsa lajmin e ka bërë publik...

Parashikimi i motit për ditën e sotme/ Pasditja sjell vranësira, por jo reshje

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë do të mbetemi nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta, më të dukshme paraqiten në Veri-Veriperëndim të vendit....

Ndarja nga jeta e kryebashkiakut, kreu i grupit të PS-së: Lamtumirë, socialist i vjetër e zemërmirë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kryetarit të Bashkisë së Rrogozhinës Haxhi Memolla. Balla shprehet...

Infarkti i merr jetën në moshën 52-vjeçare kryebashkiakut të Rrogozhinës

Kryebashkiaku socialist i Rrogozhinës Haxhi Memolla ka ndërruar jetën pasditen e sotme në moshën 52-vjeçare pas infàrktit të miokardit. Ai kishte shkuar në Peshkopi...

Ja dosja ‘978’, ku Ilir Meta kërkoi 200 mijë euro në zgjedhjet e 2009 por prokurori e mbylli

Ja një shembull i drejtesise ne kohën e Partisë Demokratike. Gazetari investigativ, Artan Hoxha, mbrëmë i ftuar në 'Opinion' publikoi pjesë nga një dosje...

Si po i ndryshon kushtet PD për sabotimin e ‘zgjedhores’, kërkesa e fundit shpëtimi i Gjin Gjonit nga Vetingu

Një moratorium 4-vjeçar për të shpëtuar nga Vetingu gjyqtarët e Kolegjit Zgjedhor, pjesë e të cilit është edhe gjyqtari Gjin Gjoni, është kushti i...

I buzëqeshur me dy djemtë mbi supe, festë në familjen e Saimir Tahirit (FOTO)

Në familjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri sot ka festë, pasi djali i madh, Drini mbush 9-vjeç. Tahiri ka publikuar një foto në Facebook...

Kryemadhi iu sulet ambasadorëve: Mos ua pafshim bojën, në 2 mars dal në shesh

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë takimit me strukturat në Shkodër, u bëri thirrje shqiptarëve për të marrë pjesë në tubimin e 2 marsit...

Njihuni me shqiptaren që la pa fjalë jurinë e “Italia’s got Talent”

Nuk janë të pakta rastet që shqiptarët mahnisin juritë e evenimenteve kushtuar këngëve dhe talenteve të reja në të gjithë botën. Këtë herë e...

‘Me çfarë notash je’? Rama pyet vajzën në Elbasan, ajo i përgjigjet ‘me katra’, kryeministri vë duart në kokë, por harron që…

Një moment humori ka ndodhur në takimin që kryeministri Rama ka bërë me fermerët në Elbasan. Gjatë takimit me banorët Rama ka takuar edhe një...

GOSSIP

Dita E Sotme

Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Tue
14 °
Wed
12 °
Thu
6 °
Fri
4 °
Sat
7 °

SHËNDETI

Pse nuk duhet të flini në krahun e djathtë

Historikisht është këshilluar që të flihet gjumë në krahun e djathtë, pasi kështu nuk ushtrojmë...

Gjërat që nuk duhet të bëni kurrë kur pini uthull molle

Uthulla e mollës ka shumë vlera shëndetësore, megjithatë përthithja e tyre nga organizmi varet shumë...

Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç...

Përmirësoni tretjen me vaj ulliri, 4 kura natyrale që mund t’i përgatisni në shtëpi

Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja e bakut janë simptoma që ju ndikojnë jetën...

Dy thelpinj hudhra në ditë – Tre përfitime direkte në organizëm

Hudhra është përdorur prej shekujsh si një përbërës të fuqishëm kundër mikrobeve. Hudhra është një burim...

Artikujt E Veçuar