Tallja me viktimat e Kalimashit

Nga Mero Baze E gjithë vëmendja tek 23 të arrestuarit për protestën në Kalimash, u përpoq të merrej me faktin se ata janë njerëz të...

Çerekfinalet e Champions, Barcelona pret Romën, luhet edhe derbi anglez

Në “Camp Nou” aty ku është e pathyeshme prej një kohe të gjatë Barcelona pret Romën në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League....

Biznesi i vogël në protestë, nesër nga ora 10 deri ne...

Dyqanet do të ulin qepenat. Biznesi i vogël dhe i mesëm të enjten nis grevën e paralajmëruar rreth dy javë më parë. Nga ora...

Ti nuk je kuksian Lul Basha

Nga Mira Kazhani Nuk di nga t’ia nis më parë për ditën e sotme, por po zgjedh drekën, momentin kur u lëshua vendimi për 23...

Thellohet përçarja në LSI/ Përplasje dhe largime

Dy ditë më parë CNA.al raportoi për përplasje dhe largime brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjithçka ndodhi pas ngjarjeve të fundit, pasi LSI i është...

Rama: BE të heqë vizat për Kosovën; Kurti: Hiqe taksën në...

Nën patronazhin e Partisë Europiane Socialiste u zhvillua në Tiranë konferenca ballkanike e të majtëve të rajonit, ku Kosova u përfaqësua nga Albin Kurti...