Shkarkohen 66 punonjës në Selenicë, kyebashkiaku i ri: Merrnin rrogat kot

Ditën e sotme 66 punonjës të administratës së bashkisë së Selenicës janë shkarkuar nga puna. Ndërkohë, kryetari i ri i Bashkisë së Pëllumb Binaj ka...

Dieta 1 javore, humbni deri në 10 kilogramë

Planet më efektive të dietës shpesh krijohen nga ekspertët dhe dietistët. Ata janë profesionistët më të mirë për këtë çështje, kështu dietat e tyre...

Foto “hot”, muza e kampionatit botëror shkakton “tërmet” në rrjetet sociale

Anastasia Kvitko një vit më parë tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës gjatë Kampionatit Botëror të futbollit “Rusi 2018”. Modelja ruse ishte muza e...

Si të heqësh dhjamin nga barku me metodën japoneze

jël. Qëndroni në këtë pozicion për rreth pesë minuta (duhet të përjetoni një ndjesi djegieje dhe një dhimbje të lehtë në fillim që venitet me...

Përplasja për Bashkinë e Shkodrës, zbulohet strategjia e PS, do i...

Prefekti i Shkodrës, Çesk Millja konstituoi dje Këshillin e ri bashkiak të Shkodrës në sallën e bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi”. Gjatë kësaj mbledhjeje u...

U lanë përgjysmë me një krah e me një këmbë, Rama:...

Për pak ditë 7 urat në Rrugën e Kombit do të përfundojnë në të dy krahët. Lajmin e ka dhënë kryeministri Rama me anë...