LAJMET E FUNDIT

AKTUALITET

Nënshkruhet marrëveshja me Turqinë, Ahmetaj: Do ndërtohen 522 banesa, sheshe dhe shkolla në Kurbin

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, bën me dije se me Ministrin turk të Mjedisit dhe Urbanizimit, Murat Kurum, nënshkruan sot marrëveshjen e...

Hidhet nga kati i pestë i pallatit, gruaja e re ndërron jetë në vend

Një grua i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i pestë i një pallati. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën...

Normalitet i ri nga pandemia, vijon puna në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës

Në një normalitet të ri të imponuar nga Covid-19, vijon puna dhe jeta në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës. Autoriteti i Aviacionit Civil bëri të ditur...

“Do vazhdojë deri në tetor”, Rama jep lajmin e mirë për të gjithë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se vijon dezinsektimi i zonave bregdetare për një sezon turistik të sigurt. Postimi i Ramës në facebook https://www.facebook.com/edirama.al/videos/3209447275784571

‘Nuk marr urdhër nga jashtë’, Rama: Ta mbyllim këtë proces me dinjitet

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes së opzitës Rudina Hajdarit duke i thënë se Opozita jashtë parlamentare nuk ka tagër të japë urdhëra. Rama...

Basha: Fola mbrëmë me disa përfaqësues të lartë të BE-së, kufijtë për Shqipërinë s’do hapen në korrik

Lulzim Basha u shpreh sot nga Divjaka se Bashkimi Europian nuk ka për t'i hapur kufijtë për Shqipërinë as për gjysmën e dytë të...

Humbje jete dhe shtrime të reja/ Si është situata te Infektivi, Ministria: Dy të intubuar në gjendje të rëndë

Paciente ne terapi intensive dhe dy te intubuar ne gjendje te rende per jeten. Keto jane te dhenat me te fundit qe vijne nga...

Rritje temperaturash dhe diell përvëlues, vendi ‘pushtohet’ nga i nxehti afrikan

Ditën e sotme do të kemi një rritje temperaturash në të gjithë territorin, me vendin tonë që do të "pushtohet" nga i nxehti afrikan. Sipas...

“Sa më shpejt në zgjedhje”, numri dy i PD paralajmëron Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho, tha se Shqipëria duhet të shkojë një orë e më parë në zgjedhje pasi duhet ndalur gjendja kasatrofike...

“I kishte munguar infrastruktura për vite me radhë”, Rama publikon pamjet mahnitëse nga veriu i Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga Laguna e Kune Vainit, duke e cilësuar një nga asetet turistike të veriut të vendit. ”Falë ndërtimit...

GOSSIP

Dita E Sotme

Tirana
clear sky
24 ° C
24 °
24 °
78 %
0.5kmh
0 %
Thu
24 °
Fri
34 °
Sat
34 °
Sun
33 °
Mon
33 °

SHËNDETI

Pija që qetëson dhimbjet nga qarkullimi i dobët i gjakut

Prevalenca e sëmundjes arteriale periferike është rritur ndjeshëm kohët e fundit në mbarë globin. Kjo...

Testi me një lugë do ju tregojë brenda 1 minute se çfarë problemesh shëndetësore keni

Të gjithë e dimë se duke kryer kontrolle të rregullta tek mjeku, mund të na...

“Mos shkoni në spital nëse sëmureni me COVID”/ Këshilla e mjekut italian: Ja kurat kundër virusit

Mjeku italian Stefano Montanari, i cili ka spikatur në Itali gjatë periudhës së pandemisë teksa...

Uji me akull është shpëtimi i stinës përvëluese, por pasi të lexoni se ç’i shkakton trupit do të mendoheni dy herë ta pini

Një gotë ujë i ftohtë me akull në stinën e verës përvëluese është alternativa më...

Duhet t’i konsumoni shpesh, njihuni me vetitë magjike të fikut, një ‘minierë’ me veti ushqyese

Fiku është një frut i pasur me lëndë ushqyese dhe antioksidantë. Fiku përmban vitaminë A,...

Artikujt E Veçuar

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com