Uncategorized Archives - Tema e Ditës
Një nga Dj më të njohur dhe më të suksesshëm në botë, David Guetta i ka dhënë fund historisë së tij 7-vjeçare me modelen dhe aktoren e njohur, Jessica Ledon. Dyshja kanë vendosur të ndahen pasi kanë qenë shumë të zënë për shkak të angazhimeve dhe udhëtimeve të vazhdueshme. Sipas...
Ylli i rock n' roll Jerry Lee Lewis, i njohur më së miri për hitin e vitit 1957 Great Balls of Fire, ka vdekur në moshën 87-vjeçare. Lewis vdiq në shtëpinë e tij në Memphis, Tennessee, konfirmoi përfaqësuesi i tij Zach Farnum. Jerry Lee Lewis ishte një këngëtar, kompozitor dhe pianist...
Demi Rose gjithmonë guxon me fotot apo videot që publikon në profilet e saj në rrjetet sociale. Ajo sigurohet që sapo të bëjë një postim e gjithë vëmendja të kthehet tek ajo. Modelja e faqes për të rritur, “OnlyFans”, i ka lënë pak vend imagjinatës me fotot e publikuara në...
Ajo di në çdo moment se si të tërheqë vëmendjen e publikut me veshjet e saj të guximshme. Është fjala për Jessica Alves, e cila këtë të enjte ka kthyer gjithë sytë nga vetja, teksa u shfaq rrugëve të Londrës. 39-vjeçarja mbante veshur një fustan shumë të shkurtër, të bardhë...
Një eremit në Iran i njohur si “njeriu më i pisët në botë” pasi nuk ishte larë prej më shumë se gjysmë shekulli, ka vdekur në moshën e pabesueshme plot 94 vjeçare, raportonin mediat shtetërore. Agjencia vendase Irna shkruante se ai që njihej si “Amou Haji”, nje emër dashamirës për...
Pesë shkolla në Shkup, sot përmes adresës elektronike kanë marrë kërcënime se në objektin e tyre është vendosur mjet shpërthyes dyshohet pë bombë. Sipas MPB-së menjëherë është marrë hap për evakuimin e nxënësve dhe të punësuarve. “Pas denoncimit, nga ana e policisë janë ndërmarr të gjitha masat për evakuimin e sigurt...
Një shofer ka përjetuar momente tmerri në një autostradë në Uells, Britani, pasi u sulmua fizikisht nga disa të rinj. E gjithë ngjarja është filmuar nga kamera e një automjeti që ishte pas fugonit të drejtuar nga shoferi. Në këto pamje shihet se si shoferi i fugonit përpiqet të parakalojë...
Është një fakt i njohur se gratë japoneze e ruajnë rininë e tyre shumë më gjatë se gratë e tjera në botë. Ekziston edhe një shaka e zakonshme që mosha e një gruaje japoneze mund të njihet vetëm nga numri i nipërve që ajo ka. Risa Hirako, është një modele...
Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë dy futbollistët më të mirë të historisë së futbollit, që adhurohen nga shumë tifozë. Së fundmi, një gazetar argjentinas ka zbuluar se ishte ëndrra e tij të intervistonte Messin, dhe pasi e ka arritur ka shpërthyer në lot. Pablo Giralt ishte i ulur përballë “pleshtit”...
“Unë gjithmonë firmosja atë që babai më thoshte të firmosja”. Kjo është fjala e yllit të futbollit brazilian Neymar gjatë gjyqit që po zhvillohet ndaj tij në Barcelonë për mashtrim financiar të dyshuar në lidhje me transferimin e tij në vitin 2013 nga Santos te katalanasit. “Babai im ka qenë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com