Madelen Urajt, u përjashtua nga klubi anglez i Çarlton në fillim të dhjetorit, pas disa videove ku u pa duke konsumuar alk00l dhe pije të tjera të ndaluara. Pas largimit, 22-vjeçarja ka menduar një mënyrë tjetër për të tërhequr vëmendjen e të gjithëve, tashmë që nuk është në fushë. Ajo nëpërmjet...
Mjekët kanë një rregull të quajtur ‘60-60’ për përdorimin e sigurt të kufjeve, që do të thotë se volumi 60% për çdo 60 minuta dëgjim, është i padëmshëm. Kur shkelim këtë rregull, mund të përjetojmë marrje mendsh, ndjenjën e të përzierit, madje mund të vuajmë edhe nga çrregullime të...
Shqetësimi është një pjesë normale e jetës, por disa prej nesh na pushton thuajse plotësisht dhe madje ndikon edhe në gjumin tonë. Ja cilat janë katër shqetësimet kryesore sipas “Cosmopolitan”, që shkaktojnë humbjen e gjumit tek gratë: Vështirësitë financiare Shqetësimet kryesore të grave kanë të bëjnë me gjendjen e tyre financiare....
Gjatë muajve të fundit, faqet e uebsajteve shkencore janë dominuar nga lajmet me temën e Covid-19. Ndërkohë, kërkimet për çështje të tjera kanë vazhduar në hije, dhe tani po përgatite të gjallërojnë peizazhin shkencor të vitit që sapo ka hyrë. Po çfarë zbulimesh mund të presim përgjatë vitit 2021? Kthimi...
Kur ne themi “vajza të fshatit”, do t’i imagjinoni sikur ato janë në vendin tuaj dhe kështu, të gjithë do t’i imagjinojnë ndryshe. Epo, sido që të jetë imagjinata juaj, e sigurt se nuk do t’i konsideroni ato shumë tërheqëse, si ato në Kinë. Nuk besoni? Epo duhet të shihni fotot...
Nga Emilia Giudici* Gënjeshtrat e fëmijëve janë të ndryshme sipas moshës. Një fëmijë dyvjeçar as që e kupton që po thotë diçka të gabuar, një fëmijë 5 vjeçar ngatërron realitetin me fantazinë, një në moshë shkollore mund të gënjejë që të bëjë të vuajë prindin dhe një përpara adoleshencës gënjen...
Një frekuentues i hoteleve e la të ndezur kamerën e laptopit, pasi dëshironte të dinte se çfarë bënin pastrueset e dhomave, kur janë të vetme në dhoma. Videoja u xhirua në një hotel në SHBA, ndërsa shfrytëzuesi Stravix Vince, i cili publikoi xhirimin në kanalin Youtube, nuk ka dashur të...
Jemi zyrtarisht në vitin 2021. Festimet për Krishtlindje dhe natën e ndërrimit të viteve u mbyllën mbrëmë, ndonëse këtë vit ishin shumë të limituara. Sigurisht që festa duhet të vazhdojë për gjithë 2021, mirëpo ka edhe nga ata njerëz që pas festave ndihen të trishtuar. Kjo gjë ndodh për disa...
Nata e Vitit të Ri është kulmi i ditëve festive për shqiptarët, që i impenjon në çdo gjë, duke filluar që nga punët e shtëpisë deri në gatime të shumta dhe fìshekzjàrrët. Shumë prej nesh besojnë në bestytni të trashëguara ose të dëgjuara. Disa veshin rroba të kuqe gjatë ndërrimit...
Në fund të tremujorit të tretë në vend kishte 943 mijë persona të konsideruar inaktivë, të cilët janë mbi 15 vjeç dhe të aftë për punë, por që kanë zgjedhur të mos punojnë, për arsye, si për shembull pamundësi për të punuar, mungesë motivimi dhe moskërkim për punë, ndjekje...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com