Dalëngadalë po i kthehemi një normaliteti të ri dhe kjo do të thotë që ende nuk e dimë për sa kohë do të na duhet ta mbulojmë fytyrën me maska Ekspertët rekomandojnë përdorimin e tyre të nevojshëm gjatë kohës që jemi në dyqanet apo në vende ku grumbullimi i...
Çfarë shihni për herë të parë në këtë foto? Balenën, hënën apo një person që bën surf? Secila prej tyre ka një kuptim të fshehur dhe në këtë test personaliteti do të zbuloni shumë për veten tuaj Balenën- Nëse keni parë balenën kjo tregon se ju jeni një person...
Ky test dinak për trurin do t’ju ndihmojë në vlerësimin e arsyetimit tuaj logjik. A e gjeni dot se çfarë numri i përket vendit të parkimit ku ndodhet makina e kuqe?
Fotografi artistik amerikan Drew Doggett udhëton botën në kërkim të panoramave impresionuese, portreteve, kulturave, njerëzve e komuniteteve. Udhëtimet e tij e kanë çuar në Himalajet, Etiopi dhe së fundmi në Islandë, ku ai është magjepsur me kuajt legjendarë vendas dhe pamoramave të pabesueshme mes të cilave vrapojnë. Kuajt islandezë janë nga...
Në këtë test do të mësoni se çfarë ju mërzit më shumë. E vetmja gjë që duhet të bëni është të zgjidhni se në cilën tavolinë nuk do të uleshit kurrë. 1- Marrëdhëniet personale, sidomos me njerëz që nuk i njeh prej kohësh të krijojnë shumë stres. Ti nuk...
Puthja e një personi është mënyra më efektive dhe e drejtpërdrejtë për të komunikuar një emocion. Nëpërmjet puthjes vihemi në kontakt të drejtpërdrejtë dhe mund ta ndiejmë shpirtin e tjetrit. Midis llojeve të ndryshme të puthjeve ka një të veçantë, e aftë për të frymëzuar ndjenja të thella: puthja...
Një ekuacion matematikor është publikuar në “Twitter” nga një vajzë e quajtur Em. Qëllimi i saj ishtë të sfidonte njerëzit të zgjidhnin këtë ekuacion kaq të thjeshtë 8÷2(2+2)=? Ky postim u shpërnda mb 3200 herë dhe mori me mijra pëlqime. Dilema e ketij ekuacioni ishtë nëse rezultati dilte 1...
Mund të keni parë në ëndërr sikur partneri juaj po ju tradhton? Mos u shqetësoni, sepse nuk ka një kuptim negativ. Tradhtia në ëndërr nuk është shenjë e keqe, përkundrazi ëshë një tregues që lidhja e juaj po shkon shumë mirë. Sociologët shprehen se nëse shikoni shpesh këtë ëndërr do...
Me pandeminë globale dhe kor0navirus1n që na sfidon çdo ditë, në mënyra të ndryshme, duket se është bërë një problem me mundësi të barabarta, duke prekur edhe ata që zakonisht nuk hanë në përgjigje të ankthit ose emocioneve të tjera. Si ta menaxhoni ngrënien nga stresi? Pavarësisht nëse është hera...
Shumica e njerëzve e nisin ditën me kafe pasi i ndihmon në rritjen e përqëndrimit si dhe disa prej tyre thonë se ju lehtëson dhimbjet e kokës. Ndërsa limoni nga ana tjetër njihet për përfitmet e tij të jashtëzakonshme ndër vite. Por a e keni menduar ndonjëherë përzierjen e...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com