Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Ndonëse do të keni keqkuptime të vogla që ju pengojnë, nuk duhet të dekurajoheni pasi në vendin e punës mund të hasni në vështirësi. Kjo ditë ju fton që të mos...
Dashi Ndryshime të shpejta dhe pozitive, me bashkëveprimin e Diellit me Hënën që ju favorizojnë. Në vazhdën e vendimeve të marra, popullariteti juaj do të pësojë një rritje! Pak krijimtari dhe fantazi në profesion do t’ju sjellë vlerësimin e një eprori. Demi Dilni nga kllapia dhe veproni menjëherë, nëse nuk doni që...
Të shtunën e 8 prillit 2017, jeta e Artan Cukut u pre në mes nga plumbat. Kryekomisari u qëllua për vdekje në hyrjen e pallatit ku banonte në rrugën e Kosovarëve në Tiranë. 365 ditët e mungesës së tij u përkujtuan në një ceremoni që mblodhi miq, kolegë, personalitete të...
Moti për këtë fundjavë parashikohet që të jetë jo vetëm i çuditshëm por edhe jashtë rrjedhës së zakonshme të muajit prill. Sipas Meteoalb, moti do të ketë ndryshime dhe “kapriço” të shumta këtë fundjavë. Fillimisht të shtunën, temperaturat parashikohen të jenë në rënie e më pas të ngrihen me...
Ashtu sic ishte paralajmëruar opozita bllokoi për disa orë në Vorë aksin rrugor që lidh Tiranën me Durrësin. Shtabi i Protestave pranë PD në fillim propozoi bllokimin e mbikalimit te ish-Casa Italia por kjo ide nuk gjeti miratim pasi kjo do të thoshte edhe bllokim të automjeteve që shkonin në...
Paraditja mbetet me kthjellime e vranësira të shpeshta ndërsa mesdita sjell fuqizim të vranësirave dhe shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të territorit. Mbrëmja zhvendos shirat kryesisht në kufirin Lindor. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mesdita ruan vlera termike konstante. Era do të fryjë...
Sipas ambasadorit amerikan në vendin tonë qeveria duhet të lëshojë menjëhere fondet për gratë e trafikuara për prostitucion, por nga ana tjetër institucionet e drejtësisë duhet të arrestojnë trafikantët. Dhe sipas Donald Lu ka edhe trafikantë që tani kanë veshur konstumin e zyrtarit. “Ndiej neveri që disa prej drejtuesve të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com