Si një trajnere ekzekutive që punon prej kohësh me sipërmarrës të rinj, jam duke i inkurajuar klientët e mi që të mos përqëndrohen vetëm te planet e kufizuara në një hapësirë kohore. Problemi me planifikimin në këto momente qëndron te fakti se ka shumë pasiguri. Në vijim gjeni disa...
Pavarësisht nëse jeni punësuar ose jeni duke kaluar procesin e intervistimit, është e rëndësishme që të paraqiteni mirë në mjedisin e punës. Përshtypja juaj e parë shkon shumë larg në përcaktimin se si do të kujtoheni pas intervistës ose ditën e parë. Të kesh kohë për të vënë në...
Duhanpirja është një nga veset më të këqija dhe më të dëmshme për shëndetin e njeriut dhe shumë njerëz tentojnë të heqin dorë, por kjo nuk është gjë e lehtë, pasi trupi mësohet me nikotinën dhe e kërkon atë. Ne kemi sjellë për ju 4 mënyra të thjeshta se si...
Është koha që ta merrni seriozisht atë gjumin që ju ndërpritet vazhdimisht… Mosbërja e një gjumi të mjaftueshëm nuk është një problem që prek vetëm një segment të caktuar të popullsisë. Sipas studimeve, deri në vitin 2013 mesatarisht 40 për qind e njerëzve flenë më pak se koha e rekomanduar...
Të gjithë i kanë parasysh ata njerëz të cilët kanë tendencën ti ulin të tjerët. Kjo vjen për shumë arsye, dhe një ndër to është edhe shenja e horoskopit. Ja cilat shenja horoskopi kanë tendencën të ulin të tjerët për tu ndjerë mirë me veten. Ujori Ata nuk e kuptojnë dot...
Me pak fare kujdes shtesë gjatë ditës, ju mund të pastroni fytyrën tuaj nga aknet nga darka në mëngjes. Këtu janë këshilla të ekspertëve për të hequr qafe një puçërr brenda natës:Lajeni fytyrën në mënyrën e duhur. Nëse keni një fytyrë delikate dhe e lani atë me pastruesit e gabuar atëherë...
Kombinimi i qepës dhe mjaltit është i mirënjohur që në kohët e vjetra antike si një ilaç natyral efektiv për kollën. Avantazhi i këtyre përbërësve natyralë medicinalë është se me shumë mundësi ju i keni përherë në kuzhinë dhe mund të blihen në çdo periudhë të vitit. Por, duhet...
Memorizimi është një fakt që me kalimin e viteve mund dhe të dobësohet, ndaj gjithmonë është e rëndësishme që të bëni kujdes sidomos me ushqimet për të qenë gjithmonë në formë. Ky është një proces normal për të gjithë njerëzit, megjithatë ka disa mënyra për ta pasur memorie të fortë...
Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë. Sipas galerisë dy nga tre “veprat e artit” janë shitur dhe ka mbetur vetëm e fundit. Puna e realizuar nga Maurizio Cattelan u prezantua të mërkurën nga Perrotin, një galeri e...
Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe ndoshta jeni të kënaqur që bëni pjesë tek njerëzit që nuk i rezistojnë dot tundimit për të ngrënë një vakt të mirë në mëngjes. Por ka një produkt që me siguri ia shtoni tërshërës, smoothie-t apo përzierjes së drithërave që konsumoni...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com