Ne vëmë bast që juve as ju kishte shkuar ndonjëherë mendja për këtë gjë…Gjyshërit krenarë veçanërisht duan të mbajnë fotografitë e nipërve të tyre në kuletat e tyre. Edhe disa prindër, halla dhe xhaxhallarë gjithashtu dëshirojnë ta bëjnë këtë. A nuk keni një foto bebi në portofolin tuaj? Nëse...
Era e keqe e gojës jo vetëm që na ve në siklet, por mund të jetë dhe shenje e ndonjë problemi serioz, edhe pse në shumë raste nuk është. Shumë njerëz mendojnë që problemi mund të eliminohet me larës goje. Por në fakt jo. Larësit e gojës përmbajnë në...
Ju ndodh shpesh të ngriheni gjatë natës pas një ëndrre të keqe, për nevoja personale apo thjesht sepse nuk ndihen mire? Ka një shpjegim pse ndodh kjo: Më së shumti ndodh nga nevojat fizike për të shkuar në tualet apo për të pirë ujë. Mirëpo, nëse ndodh vazhdimisht që të zgjoheni...
Ministri i Bujqesise Edmond Panariti, gjate nje inspektimi ne tregun ushqimor tek Pazari i Ri, ku ka deklaruar se do te kete penalizime dhe masa, deri ne konfiskimin e te gjithe produkteve dhe heqjen e licensave per te gjithe ata qe tregetojne jashte standardeve higjieno-sanitare. Lajme të mira për gjithë...
Ne e përdorim shkumën e rrojës për një lëkurë më të butë e të lëmuar. Ajo përbëhet nga një përzierje përbërësish që hidratojnë dhe zbusin lëkurën e ndjeshme si lanolina dhe acidi stearik. është e butë për lëkurën, por gjithashtu edhe për disa përdorime të tjera. Gjithashtu, është shumë...
Mjalti dhe vaji i ullirit janë shumë të rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Vlerat shëndetësore të tyre janë të mrekullueshme. Kombinimi i vajit të ullirit me mjaltin dhe konsumi i tyre i vazhdueshëm dyfishon vlerat dhe ndikimin pozitiv në shëndetin e organizmit. Të dyja mund të konsumohen në sasi të vogla ditore...
Mirëqenia e organizmit gjatë ditës lidhet me mënyrën e të ushqyerit në mëngjes. Jo më kot, ekspertët nuk reshtin së vlerësuari mëngjesin si vaktin më të rëndësishëm të ditës. Në mëngjes, trupi merr të gjithë ushqyesit e nevojshëm falë të cilëve mund të përballojë sfidat e ditës. Megjithatë, në mëngjes njeriu duhet...
Nuk është shumë e çuditshme të dëgjosh partnerin tënd të gërhasë gjatë gjithë kohës. Ajo gjë për të cilën femrat e vrasin mendjen gjatë gjithë kohës është se si ta eliminojnëkëtë gërhitjen e bezdisshme. Më poshtë ju sjellim disa mënyra, krejtësisht të pakushtueshme që do t’ju bëjnë të keni...
Shikoni orën dhe zbuloni se çfarë ju thonë të mençurit në lidhje me këtë. Shpeshherë kur shohim akrepat e orës të puthitur me njëri tjetrin, themi se dikush mendon për ne. Nuk do t’i lëmë pas dore edhe rastet tjera që kanë domethënien e tyre përmes treguesit të akrepave. Kur akrepat...
Tashmë duhet ta pranojmë që telefoni është bërë si një sëmundje për të gjithë dhe shumicën e kohës e mbajmë me vete ngado që shkojm. Mirëpo janë disa vende ku ju nuk duhet ta mbani kurrë telefoni, prandaj lexoni me kujdes se do të jet në të mirën tuaj. Në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com