Përballje "bigësh" Bayern Munchen-Real Madrid në gjysmëfinalet e Champions League nga shorti i hedhur këtë të premte në Nyon të Zvicrës. Goglat kanë qenë të pamëshirshme duke vënë përballë dy prej rivalëve historikë në Champions League, duelet e të cilëve gjithmonë kanë dhunuar emocione të jashtëzakonshme. Ndërsa çifti tjetër gjysmëfinalist do jenë anglezët e Liverpool kundër...
Roma është kualifikuar sot në mbrëmje për në gjysmëfinalet e Champions League duke mundur Barcelonën e yjeve të Messit me shokë 3-0 dhe duke dhënë një leksion futbolli. Verdhekuqtë shkruajnë historinë në Olimpico. Mposhtin 3-0 Barcelonen e Messit dhe kthejnë rezultatin 4-1 të ndeshjes së parë. Shënuan Dzeko, De Rossi me...
Pas barazimit të arritur në Poloni, skuadra përfaqësuese A e Femrave, zhvillon të martën në orën 16:00 në Elbasan ndeshjen e radhës eleminatore me ekipin e Bjellorusisë. Trajneri Armir Grima shpreh besim që skuadra do të vijojë në momentin e saj të një reagimi shumë pozitiv, për të kërkuar...
Rikthehen aktet e dhunës në kampionatin shqiptar të futbollit dhe përsëri në kategorinë e dytë. Ekipi i Këlcyrës ka postuar në Facebook një video të dhunës së ushtruar ndaj tyre në Tepelenë. Pamjet e dhunës vijnë nga momentet kur Këlcyra ishte në avantazh 0-1 ndaj vendasve të Tepelenës. Në...
Formula 1 jep spektakël dhe emocione, por sot dhuroi dhe një incident që për pak shkaktoi tragjedi. Një teknik mbeti i plagosur, me këmbë të thyer, pasi e shkeli piloti Kimi Raikonen gjatë një pit-stopi. Një episod shumë i rëndë ka ndodhur sot gjatë Çmimit të Madh të Bahreinit...
20 gola në 10 ndeshjet e fundit në të gjitha garat – Cristiano Ronaldo është në formë fantastike. Cristiano Ronaldo ka realizuar sërish, kësaj radhe në derbin e Madridit kundër Atleticos, që përfundoi 1-1, e zhvilluar në “Santiago Bernabeu”. Ky ishte goli i 20 në 10 ndeshjet e fundit në të...
Mbas humbjes se thellë kundër Bajernit, skuadra e Dortmundit arriti të marrë një fitorë bindesë  me rezulatin e pastër 3 me 0 kundër Shtutgartit. Falë kesaj fitorë skuadra e drejtuar nga austriaku Stoger ndodhet në vend të tretë, vetëm një pikë larg Schalkes. Golat e ndeshjës u shenuan në pjesën...
Napoli arrin të fitojë ndeshjën e radhës kundër Kievo Veronës dhe vazhdon të shprësoje për titullin kampion. Pjesa e parë u mbyll pa asnjë emocion. Të gjithë golat erdhen në pjesën e dytë, ishtë Kievo ajo që kaloj e para në avantazh në minutën e 73' me anë të...
Dita e sotme mund të cilësohet fare mirë si e ekipeve të transfertës në Superiore. Kukësi dhe Partizani kanë marrë fitoret e radhës në kampionat, duke konsoliduar pozitat e tyre ër një vend në zonën europiane. Verilindorët fituan minimalish 0-1 në transfertë ndaj Kamzës. Në mungesë të Gurit, ndeshjen e...
Levante ka fituar duelin e mbijetesës ndaj Las Palmas në shifrat 2-1. Në këtë ndeshje u aktivizua për 30 minuta edhe Armando Sadiku.Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u hodh në fushë në minutën e 63-të në vend të Pacinit, kur rezultati ishte fiksuar në shifrat 1-1. Për vendasit zhbllokoi rezultatin Koke...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com