Në Itali gjykimi është bërë një çështje shumë e diskutueshme, por së fundmi ka kërcënime direkte. Drejtuesit e Shoqatës Italiane të Arbitrave ndihen të kërcënuar dhe këtë e ka drejtuesi i këtij sektori. Presidenti i kësaj shoqate, Marcello Nicchi, ka bërë të ditur se ai, nënkryetari i shoqatës dhe...
Nëse nuk je Real Madrid apo Barcelona, të fitosh Champions League-n këto vitet e fundit, është një mission pothuajse i pamundur. Dhe kjo, jo vetëm prej faktit se ato kanë në gjirin e tyre dy lojtarët më të mirë në botë të dekadës së fundit, Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo. Është...
Asnjë surprizë nga "Camp Nou", Barcelona mund Romen me rezultatin 4 me 1. Dy golat e parë ishin autogola me anë të De Rosit në pjesë të parë dhe të mbrojtesit grek Kostas Manolas në minutën e 55', goli i tretë u shenua nga mbrojtesi spanjoll Pikue, goli i...
Nuk ka gola në derbin e Milanos.  Sfida mes kuqezinjëve dhe ziklatërve është mbyllur në shifrat e barabarta 0-0. Për 90 minuta lojë, asnjëra nga skuadrat nuk ka arritur të gjejë golin. Duke mbyllur takimin në paqe pa gola. Rezultaten e tjera Benvento - Verona 3:0 Kievo - Sasuolo 1:1 Milan...
Në “Camp Nou” aty ku është e pathyeshme prej një kohe të gjatë Barcelona pret Romën në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League. Katalanasit janë favoritë dhe u rikthehet Busquets ndërsa trajneri Valverde do të luajë me më të mirët të udhëhequr nga Leo Messi. Numri një i pankinës...
Buffon pësoi mbrëmjen e sotme 3 gola nga Reali i Madridit, 2 nga Ronaldo dhe 1 nga Marcelo. Portieri i Juventusit nuk kishte çfarë t’i bënte sidomos supergolit me rofeshatë të portugezit. “Ne pamë atë që Ronaldo është dhe ka qenë gjithmonë një lojtar i një niveli të jashtëzakonshëm”, tha...
Mbyllën ndeshjët e para të çerekfinalës së Champions League. Fitojnë Real Madrid dhe Bajern Mynih dhe sigurojnë gjysmefinalen. Reali arriti te fitoj ne trasferte me rezultatin e pastër 3 me 0, kurse Bajern arriti te fitoj ne Spanje kundër Sevijes me rezultatin 2 me 1. Për skuadren e Realit çdo...
Dalin formacionet zyrtarë të dy ndeshjevë të cerekfinales. Tek Juventusi do të mungojnë Benatia dhe Pjaniç të cilët janë të skualifikuar, kurse skuadra madrilene do të zbresë në fushe me formacionin titullar. Juventus: Buffon; De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah; Douglas Costa, Khedira, Bentancur, Alex Sandro; Dybala, Higuain. Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos,...
Çerekfinalet e Champions League nisin sonte me supersfidën Juventus-Real Madrid. Bardhezinjtë duan të hakmerren për humbjen në finalen e vitit të shkuar ndërsa për trajnerin Zidane Reali ka vetëm një objektiv, të fitojë. Sonte starton faza çerekfinale e Champions League. Superndeshja e mbrëmjes është ajo që luhet në Torino mes...
Nëpërmjet një vendimi, që mban datën 28 mars 2018, dëshmohet qartë se Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë nuk e ka regjistruar Asamblenë zgjedhore të FSHF-së, në të cilën u mandatua për herë të pesë si president Armand Duka. Gjykata vendosi kthimin pas të kërkesës së Federatës Shqiptare të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com