Mohamed Salah i jep një tjetër fitorë skuadres angleze të drejtuar nga Jurgen Klopp. Edhe pse pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1 me 0 në favor të skuadres të drejtuar nga Roy Hodgson falë golit të shenuar nga pika e bardhë e penalltisë nga serbi Milivojeviç, mbas një faulë...
Skuadra e drejtuar nga Sarri nuk arriti të marrë më shumë se një barazim në ndeshjën e radhës kundër Sasuolos. Ky rezultat e ben edhe me të veshtirë për Napolin që të arrij titullin kampion. Nesë Juventusi do arrij të fitojë sontë kundër Milanit shkon +4 pike larg Napolit. Në...
Bajern i Mynihit shkatërron skuadren e Dortmundit me rezultatin e thellë 6 me 0 dhe siguron titullin kampion. Në garë për vendin e dytë, Lipsia mund në trasfertë Hanoverin me rrezultatin 3 me 2, Schalke 04 fiton me rrezultatin 2 me 0 kundër Friburgon. Leverkusen nuk arrin të marrë me shumë...
Rikthehen aktet e dhunës në kampionatin shqiptar të futbollit dhe përsëri në kategorinë e dytë. Ekipi i Këlcyrës ka postuar në Facebook një video të dhunës së ushtruar ndaj tyre në Tepelenë. Pamjet e dhunës vijnë nga momentet kur Këlcyra ishte në avantazh 0-1 ndaj vendasve të Tepelenës. Në...
Mbyllët me fitorën e Juventusit java e 30-të e kampionatit Italian. Ashtu siç pritej Juventusi fiton dhe largohet 4 pikë nga skuadra e Napolit. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1:1 me golat e Dybala dhe Bonuçit. Në fund të ndeshjës Juventusi arriti te shenoj dy gola me Cuadrado...
Përballje "bigësh" Bayern Munchen-Real Madrid në gjysmëfinalet e Champions League nga shorti i hedhur këtë të premte në Nyon të Zvicrës. Goglat kanë qenë të pamëshirshme duke vënë përballë dy prej rivalëve historikë në Champions League, duelet e të cilëve gjithmonë kanë dhunuar emocione të jashtëzakonshme. Ndërsa çifti tjetër gjysmëfinalist do jenë anglezët e Liverpool kundër...
Dalin formacionet zyrtarë të dy ndeshjevë të cerekfinales. Tek Juventusi do të mungojnë Benatia dhe Pjaniç të cilët janë të skualifikuar, kurse skuadra madrilene do të zbresë në fushe me formacionin titullar. Juventus: Buffon; De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah; Douglas Costa, Khedira, Bentancur, Alex Sandro; Dybala, Higuain. Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos,...
KF Tirana ka siguruar sot kalimin matematikisht në Superligë pasi fitoi 3-2 ndaj ekipit të Pogradecit. Në këtë mënyrë klubi bardheblu ëhstë rikthyer mes më të mëdhenjve të futbollit shqiptar, pas rënies dramatike në Kategorinë e Praë vjet, për herë të parë në historiunë e skuadrës. Në këtë mënyrë, duke nisur...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com