Një lajm i hidhur ka ardhur nga ekipi i Manchester City-t. Përmes një postimi në faqen zyrtare, klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17- vjeçare ish-lojtari i të rinjve, Zheremi Uisten. Pjesë e të rinjve të City që nga 2010, Uisten shihej si një mbrojtës me të ardhme...
Lionel Messi e ka zgjatur rekordin negativ personal në ndeshjet e El Clasicos, pasi as të shtunën nuk ishte në gjendje të shënonte gol kundër Real Madridit. Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, nuk ka shënuar gol kundër Real Madridit në shtatë ndeshjet e fundit, apo që prej largimit të...
Liga Profesioniste e Futbollit dhe Ministria e Financave kanë zhvilluar dy takime dhe sot mund të vijë zgjidhja e shumëpritur. Ngërçi është Ligji i Sponsorizimit dhe për të zgjidhjen duhet ta japë kryeministri Rama, i cili tashmë i ka në tavolinë propozimet dhe duhet të zgjedhë. Një tjetër...
Diçka që nuk është parë në futbollit shqiptar ka ndodhur në ndeshjen e Ligës së Parë në Kosovë. Skuadra e A&N nga Prizreni ka mposhtur me rezultatin 4-0 Trepçën e Mitrovicës. E veçanta në këtë ndeshje ishte se skuadra prizrenase është drejtuar nga një trajnerë femër, Blerta Kaçiu. Kjo e fundit...
Pas takimit që Liga Profesioniste kishte ditën e sotme me klubet e Superiores, është vendosur që bojkoti i kampionatit të vazhdojë, deri në plotësimin e kërkesave. Pas përfundimit të takimit me klubet, presidenti i Ligës, Edvin Libohova është shprehur se klubet vendosën një zëri që bojkoti të vazhdojë dhe...
Ndahet nga jeta trajneri i shquar i atletikes Vildan Tufi, njëkohësisht pedagog i edukimit fizik ne universitetin e Shkodrës. Vildan Tufi është një prej emrave më të mëdhenj te atletikës shqiptare nga duart e të cilit kanë dalë kampionë të mëdhenj kombëtar por edhe me rezultatet më të larta ndërkombëtare...
Është ndarë nga jeta një ndër figurat më të spikatura sportive të qytetit të vogël të Peqinit, Naim Gripshi. Gripshi ka kontribuar për ekipin e Shkumbinit rreth viteve ’70, ku ka luajtur si mbrojtës. Pas një dëmtimi të rëndë u detyrua ta linte sportin shpejt. Mirëpo kjo gjë nuk e ndan...
Mbrëmja e sotme ka prodhuar plot surpriza për skuadrat e mëdha. Real Madrid ka humbur 0-1 në ‘Alfredo Di Stefano’ ndaj Cadiz, e cila vjen nga La Liga Segunda. Miqtë befasuan kampionët spanjollë që në minutën 16 dhe mbajtën të pandryshuar rezultatin, duke kërcënuar shumë herë portën e ‘Los Blancos’. Nga...
Gradualisht, në gjithë Europën tifozët rikthehen gradualisht në stadium. Pas një mungese të stërzgjatë prej pandemisë që ka pushtuar mbarë globin, më në fund u zhvillua një ndeshje e Kombëtares sonë me spektatorë. Edhe pse në transfertë, Lituani-Shqipëri u zhvillua me dyer të hapura. UEFA ka vendosur që të lejohen...
Shqipëria ka marrë një tjetër barazim pa gola në Ligën e Kombeve, këtë herë në transfertë ndaj Lituanisë, në një ndeshje të dominuar, por pa mundur të konkretizojë rastet që nuk munguan për shënim. Pas këtij takimi, kuqezinjtë renditen në vendin e dytë me 5 pikë, po aq sa Lituania...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com