Levante ka fituar duelin e mbijetesës ndaj Las Palmas në shifrat 2-1. Në këtë ndeshje u aktivizua për 30 minuta edhe Armando Sadiku.Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u hodh në fushë në minutën e 63-të në vend të Pacinit, kur rezultati ishte fiksuar në shifrat 1-1. Për vendasit zhbllokoi rezultatin Koke...
Dyshja Xhani De Biazi-Paolo Tramexani ishin të spikatur kur drejtonin Shqipërinë, ku siguruan edhe pjesëmarrjen në Europianin e Francës më 2016. Por kohët e fundit sikur kishin humbur paksa, por është një klub që kujtohet për këtë dyshe të suksesshme të pankinave dhe nuk ka humbur kohë, duke u futur...
Elseid Hysaj është një nga lojtarët më të kërkuar për momentin nga skuadra të mëdha Europiane. Jo vetëm në Itali, por edhe në Spanjë, Angli dhe Gjermani janë të interesuar për mbrojtësin e krahut të djathtë të Shqipërisë. Hysaj ka bërë paraqitje të mirë këtë vit me Napolin duke luajtur...
Nëpërmjet një vendimi, që mban datën 28 mars 2018, dëshmohet qartë se Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë nuk e ka regjistruar Asamblenë zgjedhore të FSHF-së, në të cilën u mandatua për herë të pesë si president Armand Duka. Gjykata vendosi kthimin pas të kërkesës së Federatës Shqiptare të...
Buffon pësoi mbrëmjen e sotme 3 gola nga Reali i Madridit, 2 nga Ronaldo dhe 1 nga Marcelo. Portieri i Juventusit nuk kishte çfarë t’i bënte sidomos supergolit me rofeshatë të portugezit. “Ne pamë atë që Ronaldo është dhe ka qenë gjithmonë një lojtar i një niveli të jashtëzakonshëm”, tha...
Në Itali gjykimi është bërë një çështje shumë e diskutueshme, por së fundmi ka kërcënime direkte. Drejtuesit e Shoqatës Italiane të Arbitrave ndihen të kërcënuar dhe këtë e ka drejtuesi i këtij sektori. Presidenti i kësaj shoqate, Marcello Nicchi, ka bërë të ditur se ai, nënkryetari i shoqatës dhe...
Roma është kualifikuar sot në mbrëmje për në gjysmëfinalet e Champions League duke mundur Barcelonën e yjeve të Messit me shokë 3-0 dhe duke dhënë një leksion futbolli. Verdhekuqtë shkruajnë historinë në Olimpico. Mposhtin 3-0 Barcelonen e Messit dhe kthejnë rezultatin 4-1 të ndeshjes së parë. Shënuan Dzeko, De Rossi me...
Chelsea ka bërë përmbysjen më spektakolare të sezonit në javën e 33-të të Premier League, duke superuar 2 gola në harkun e 8 minutave, ku protagonist kryesor ishte Oliver Giroud me dopietën personale. Blutë e Londrës kanë fituar 3-2 në Southampton dhe gjithçka ka ndodhur nga minuta e 70-të deri...
Napoli arrin të fitojë ndeshjën e radhës kundër Kievo Veronës dhe vazhdon të shprësoje për titullin kampion. Pjesa e parë u mbyll pa asnjë emocion. Të gjithë golat erdhen në pjesën e dytë, ishtë Kievo ajo që kaloj e para në avantazh në minutën e 73' me anë të...
Mohamed Salah i jep një tjetër fitorë skuadres angleze të drejtuar nga Jurgen Klopp. Edhe pse pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1 me 0 në favor të skuadres të drejtuar nga Roy Hodgson falë golit të shenuar nga pika e bardhë e penalltisë nga serbi Milivojeviç, mbas një faulë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com