Shqipëria fitoi kundër Bjellorusisë mbrëmjen e djeshme me rezultatin 3-1 për të marrë kështu kreun e grupit të saj në Ligën C. Pas këtij triumfi kuqezinjtë do të ngjiten në një ligë më të lart, pra në ligën B. Atje gjenden kundërshtarë më të fortë në letër, por njëkohësisht...
Kombëtarja vuan por në fund ia arrinë qëllimit. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja mposhtën në “finalen” e fundit të grupit Bjellorusinë me shifrat 3-2. Një trepikësh që i jep fitoren e grupit 4 në Ligën C të Ligës së Kombeve dhe automatikisht ngjitjen një division më lart në...
Kapiteni i Kombëtares, Elseid Hysaj, humbet ndeshjen ndaj Bjellorusisë pasi ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se futbollisti është njohur me rezultatin e tamponit gjatë mbrëmjes dhe është karantinuar menjëherë. Njëkohësisht, njoftohet se të gjithë lojtarët e tjerë dhe stafi teknik i...
Është mbyllur me rezultatin 3-1 sfida mes Shqipërisë dhe Kazakistanit. Një ndeshje totalisht e dominuar nga kuqezinjtë që këtë herë nuk zhgënjejnë dhe marrin një 3 pikësh të rëndësishëm dhe kanë shumë shanse për të vendin e parë. Goli i parë I ndeshjes u shënua nga Cikalleshi, ndërsa Ismajli dyfishoi...
Do të startojë në orën 18:00 në “Air Albania”, sfida mes Shqipërisë dhe Kazakistanit, e vlefshme për Ligën e Kombeve. Trajneri Edi Reja, e ka vlerësuar maksimalisht këtë përballje, duke mos bërë shumë eksperimente, për sa i përket titullarëve. FORMACIONET ZYRTARE: SHQIPËRIA: Berisha, Veseli, Ismajli, Gjimshiti, Hysaj, Abrshi, Memushaj, Kallaku,...
Një hipotezë interesante është publikuar pak minuta më parë, nga media prestigjioze britanike “BBC”. Bëhet fjalë për përballja e Ligës së Kombeve, mes Anglisë dhe Islandës, e cila mund të zhvillohet në Shqipëri. E gjitha kjo për shkak se qeveria e Mbretërisë së Bashkuar, ka marrë së fundmi një vendim...
Trajneri i Kombëtares Italiane të futbollit, Roberto Mancini, është infektuar me COVID. Mediat vendase raportojnë se Mancini nuk ka simptoma, por tashmë është izoluar në banesë që të mos përhapë virusin. Infektimi i Mancinit vjen në një kohë kur kombëtarja italiane do të luajë tre ndeshje në Nëntor, dy për Ligën...
Ndërkohë që djali i tij Mick po aspiron për një vend në F1 sezonin e ardhshëm, gjendja shëndetësore e Michael Schumacher vijon të mbajë të shqetësuar tifozët e tij prej vitesh tashmë. Informacionet kanë qenë shumë të pakta dhe vetëm Jean Todt ka qenë ai që ka zbuluar diçka nga...
Japes Maria Bartomeu dha ditën e djeshme dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës, duke u larguar kështu nga klubi katalanas. Vendin e Bartomeut te Barcelona do e marrë përkohësisht Karles Tuskets. Ky i fundit do të jetë në krye të Barcelonës për muajt e ardhshëm, derisa të zhvillohen zgjedhjet...
Rezultatet e fundit të Mançester Sitit, kanë sjellë pakënaqësi te drejtuesit e klubit, që po mendojnë për ndryshimin e trajnerit. Pep Guardioal po kalon një moment shumë të vështirë te klubi anglez, teksa këtë e tregojnë edhe rezultatet e arritura së fundmi. Sipas “Daily Mail”, trajneri spanjoll rrezikon shkarkimin, me drejtuesit...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com